Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Archeológovia objavili v Norimbergu možno najväčší masový hrob v Európe, ukrýval zhruba tisíc ľudských kostier

 Webnoviny  10. marec 2024  140  
Archeológovia objavili v Norimbergu možno najväčší masový hrob v Európe, ukrýval zhruba tisíc ľudských kostier

10.3.2024 (SITA.sk) - Archeológovia tvrdia, že na mieste v južnom Nemecku objavili možno najväčší masový hrob, aký bol kedy vykopaný v Európe.

Zhruba tisíc kostier obetí moru sa doteraz našlo v masových hroboch v centre mesta Norimberg. Ako referuje spravodajský web CNN, podľa expertov môže byť v masových hroboch celkovo viac ako 1 500 ľudí.

Identifikovali osem morových jám


Pozostatky našli počas archeologického prieskumu pred výstavbou nových obytných budov v meste. Podľa CNN bolo identifikovaných osem morových jám, z ktorých každá obsahuje niekoľko stoviek tiel.

„Títo ľudia neboli pochovaní na bežnom cintoríne, hoci v Norimbergu boli vyčlenené morové cintoríny,“ povedala Melanie Langbein z norimberského úradu pre ochranu dedičstva.

Podľa archeológov staršia skupina pozostatkov pravdepodobne pochádza z morovej epidémie v rokoch 1632 - 1633.

Môže tam byť aj dvetisíc tiel


Julian Decker, ktorého spoločnosť In Terra Veritas vykonáva výkop, povedal pre CNN, že bol objavom prekvapený. Decker sa domnieva, že hrob môže obsahovať viac ako 1 500 tiel.

„Osobne očakávam, že počet bude 2-tisíc alebo dokonca vyšší, čo z neho robí najväčší masový hrob v Európe,“ povedal.

Viac k témam: Masový hrob, Mor, Norimberg
Zdroj: SITA.sk - Archeológovia objavili v Norimbergu možno najväčší masový hrob v Európe, ukrýval zhruba tisíc ľudských kostier © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.