Utorok, 5. máj 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (4. máj 2026): Filmový pes, Sysľovské polia, repka olejná a cisterna s ropou v Iraku
- Kapverdy nechcú pasažierov z lode smrti, hoci riziko pre verejnosť je podľa WHO nízke
- Spojené emiráty odsúdili útok dronmi na svoj ropný tanker: Revolučné gardy sú piráti
- Španielska polícia zadržala rekordnú zásielku kokaínu, môže ísť až o 40 ton
- Irán údajne zasiahol raketami americkú vojenskú loď. Washington informácie oficiálne poprel
Antivaxerovi nevyšiel pokus s falošnou rukou zo silikónu, sestrička mu na podvod okamžite prišla
Webnoviny 4. december 2021 817
4.12.2021 (Webnoviny.sk) - Muž v Taliansku čelí možnému obvineniu zo spáchania trestného činu, a to z poriadne bizarného dôvodu. Keď prišiel do vakcinačného centra, aby podstúpil očkovanie proti ochoreniu COVID-19, snažil sa oklamať zdravotnú sestru tým, že nastavil falošnú ruku vyrobenú zo silikónu.
Sestrička okamžite odhalila podvod
Incident sa udial v meste Biella v severotalianskom regióne Piemont. Ako uviedla zdravotná sestra Filippa Bua, keď muž nastavil falošnú ruku, hneď si všimla, že niečo nie je v poriadku.
„Cítila som, že pokožka bola studená a gumovitá. Jej farba bola zasa príliš svetlá,“ povedala pre talianske noviny Corriere della Sera.
Pôvodne si myslela, že 57-ročný muž bol po amputácii a iba omylom nastavil nesprávnu ruku. Keď mu však nadvihla tričko, zbadala silikónovú ruku.
„Okamžite som pochopila, že muž sa snaží vyhnúť očkovaniu pomocou silikónovej protézy. Dúfal, že mu do nej pichnem vakcínu,“ dodala zdravotná sestra.
Muž chcel iba potvrdenie o očkovaní
Muž podľa jej slov priznal, že sa nechce dať zaočkovať, iba získať potvrdenie o očkovaní, aby mohol podľa nových opatrení chodiť do reštaurácií, kín, divadiel a ďalších miest, do ktorých budú od pondelka púšťať iba zaočkovaných.
Keďže spomenutý chlap pracuje ako zubný lekár, medzičasom mu už stihli pozastaviť činnosť, keďže v Taliansku sa vyžaduje, aby boli zdravotnícki pracovníci zaočkovaní.
Taliansko má pomerne vysokú zaočkovanosť. Vakcináciu podstúpilo až 85 % oprávnenej populácie vo veku od 12 rokov. Najviac odporcov voči očkovaniu je však stále vo vekovej kategórii od 30 do 59 rokov, do ktorej spadá i spomenutý zubný lekár.
Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v Taliansku, Očkovanie proti koronavírusu, Pandémia, Podvod, Trestný čin
Zdroj: Webnoviny.sk - Antivaxerovi nevyšiel pokus s falošnou rukou zo silikónu, sestrička mu na podvod okamžite prišla © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Dúbravka nezabránil ďalšej prehre Burnley, Leeds sa priblížil k záchrane v Premier League
Najväčšia horehronská hojdačka sa zrútila, keď na nej boli traja ľudia. Zasahoval aj záchranársky vrtuľník
Fico v podpore vstupu Ukrajiny do EÚ nevidí nič zlé, Danka žiada o rešpektovanie iného názoru