Streda, 20. jún 2018
Prevažne slnečno  15,5 °C
Mimoriadne správy

Americký minister obrany Mattis varoval sýrske vládne jednotky, aby nepoužívali chemické zbrane

 Webnoviny  11. marec 2018  54
Americký minister obrany Mattis varoval sýrske vládne jednotky, aby nepoužívali chemické zbrane

MASKAT 11. marca (WebNoviny.sk) - Americký minister obrany Jim Mattis varoval sýrske vládne jednotky, aby nepoužívali chemické zbrane. Dodal, že administratíva prezidenta Donalda Trumpa jasne uviedla, že "by nebolo múdre používať počas bojov v krajine plyn".

Odporúčame:
Správy o sýrskej pomoci Kurdom sú podľa Ankary vymyslené, tvrdí turecký podpredseda Bozdag

Politik povedal novinárom počas cesty na Blízky východ, že ho rozrušili správy o obetiach spomedzi civilistov, ktorí zomreli v dôsledku bombardovania jednotkami prezidenta Baššára al-Asada. "V súčasnosti dostávame správy. Nemám žiadne dôkazy, ktoré by som vám mohol ukázať, no viem o správach, podľa ktorých použili chlór," povedal minister predtým, ako v nedeľu pricestoval do Ománu.

Šéf Pentagonu vyhlásil, že Rusko, ktoré podporuje sýrske vládne jednotky, môže mať spoluvinu na úmrtí mnohých civilistov.Zástupca sýrskeho ministra zahraničných vecí odmietol podozrenia, podľa ktorých vojaci použili počas útokov v niektorých častiach predmestia Damasku plyn. Počas sobotnej tlačovej konferencie dodal, že povstalecké skupiny vo Východnej Ghúte prinesú ďalšie podobné nepravdivé správy obviňujúce sýrsku armádu.

Viac k témam: Donald Trump, Jim Mattis, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Americký minister obrany Mattis varoval sýrske vládne jednotky, aby nepoužívali chemické zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.