Pondelok, 1. jún 2020
Slnečno  11,8 °C
Mimoriadne správy

Americkí „tajní“ považujú FaceApp a ďalšie aplikácie vytvorené v Rusku za bezpečnostnú hrozbu

 Webnoviny   3. december 2019  63
Americkí „tajní“ považujú FaceApp a ďalšie aplikácie vytvorené v Rusku za bezpečnostnú hrozbu

3.12.2019 (Webnoviny.sk) - Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) považuje aplikáciu FaceApp a ďalšie mobilné aplikácie vytvorené v Rusku za "potenciálnu kontrašpionážnu hrozbu". Uviedli to v liste adresovanom americkému senátorovi Chuckovi Schumerovi, ktorý požiadal o preverenie spomínanej aplikácie.

Zástupcovia FBI takisto uviedli, že podniknú patričné kroky, ak nájdu dôkaz o zasahovaní zo zahraničia prostredníctvom aplikácie. Predstavitelia FaceApp na vyjadrenie FBI zatiaľ nereagovali.

Aplikácia, ktorá používateľovi ukáže, ako by vyzeral v mladšom alebo staršom veku, pochádza z dielne firmy so sídlom v Petrohrade. Spoločnosť predtým uviedla, že neuchováva fotografie používateľov.

Schumer v júli požiadal o preverenie aplikácie, ktorá podľa neho predstavuje "ohrozenie národnej bezpečnosti a súkromia miliónov amerických obyvateľov".

Viac k témam: hrozba, mobilná aplikácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Americkí „tajní“ považujú FaceApp a ďalšie aplikácie vytvorené v Rusku za bezpečnostnú hrozbu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.