Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  1,7 °C
Mimoriadne správy

Americké vojnové lode vplávali do Taiwanského prielivu, ide o prvú plavbu od návštevy Pelosiovej

 Webnoviny  28. august 2022  52
Americké vojnové lode vplávali do Taiwanského prielivu, ide o prvú plavbu od návštevy Pelosiovej

28.8.2022 (Webnoviny.sk) - Dve americké vojnové lode vplávali do Taiwanského prielivu. Ide o prvú plavbu amerického námorníctva cez tento prieliv odvtedy, ako napätie medzi USA a Čínou zvýšila návšteva šéfky Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiovej na Taiwane. Informuje o tom portál cnn.com.

Krížniky USS Antietam a USS Chancellorsville sa v nedeľu pohybujú „vo vodách, v ktorých sa uplatňuje sloboda plavby a letov v súlade s medzinárodným právom," uviedla vo vyhlásení 7. flotila amerického námorníctva, ktorá má základňu v Japonsku. „Plavba týchto lodí cez Taiwanský prieliv demonštruje záväzok USA voči slobodnému a otvorenému Indo-Pacifiku," dodala flotila.

Zdroj: Webnoviny.sk - Americké vojnové lode vplávali do Taiwanského prielivu, ide o prvú plavbu od návštevy Pelosiovej © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.