Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Americké ministerstvo zahraničia uvalilo sankcie na dvoch vysokopostavených ľudí bieloruských silových zložiek

 Webnoviny   9. august 2022  43
Americké ministerstvo zahraničia uvalilo sankcie na dvoch vysokopostavených ľudí bieloruských silových zložiek

9.8.2022 (Webnoviny.sk) - Americké ministerstvo zahraničných vecí uvalilo sankcie na dvoch vysokopostavených predstaviteľov Bieloruska „pre ich zapojenie sa do hrubého porušovania ľudských práv, konkrétne svojvoľného zadržiavania pokojných demonštrantov". Oznámil to v pondelok americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

Sankcie ohlásil na druhé výročie sfalšovaných bieloruských volieb, v ktorých sa za víťaza vyhlásil dlhoročný bieloruský prezident Alexander Lukašenko. Informuje o tom portál cnn.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby v Bielorusku a protesty (fotografie)

Terčom nových sankcií je námestník bieloruského ministra vnútra Mikalaj Karpjankou a veliteľ špeciálnych policajných síl v Minsku Dzmitrij Balaba, ktorí „zohrali dôležitú rolu v represiách spojených so sfalšovanými prezidentskými voľbami z 9. augusta 2020," uviedol šéf americkej diplomacie.

Viac k témam: Prezidentské voľby v Bielorusku, Protesty v Bielorusku, Sankcie proti Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Americké ministerstvo zahraničia uvalilo sankcie na dvoch vysokopostavených ľudí bieloruských silových zložiek © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.