Utorok, 7. apríl 2020
Jasno  4,4 °C
Mimoriadne správy

Americká polícia zatkla muža, ktorý chcel podpáliť auto pri Pentagone

 Webnoviny  26. február 2020  17
Americká polícia zatkla muža, ktorý chcel podpáliť auto pri Pentagone

26.2.2020 (Webnoviny.sk) - Americká polícia zatkla muža z Arkansasu, ktorý sa pokúsil podpáliť auto na parkovisku pri Pentagone. Policajt na súde uviedol, že počas obchôdzky si na severnom parkovisku všimol dym.

Následne videl muža, ako sa snaží zapáliť kúsok látky vložený do nádrže auta. Podozrivý začal bežať a pokúsil sa ukryť na Arlingtonskom národnom cintoríne.

Neďaleko od miesta ho však zatkli. Devätnásťročný Matthew Dmitri Richardson z Fayetteville povedal, že chcel podpáliť vozidlo aj seba.

Mladík mal pritom nedávno aj ďalšie problémy so zákonom. V decembri ho vo Fayetteville obvinili z krádeže auta. Tínedžera hľadali tento mesiac aj v neďalekom West Forku.

V sobotu ho zatkli v Arlingtone za napadnutie a následne ho prepustili s tým, že sa mal v stredu postaviť pred súd.

Viac k témam: americká polícia, útok pri Pentagone
Zdroj: Webnoviny.sk - Americká polícia zatkla muža, ktorý chcel podpáliť auto pri Pentagone © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.