Piatok, 7. august 2020
Slnečno  23,5 °C
Mimoriadne správy

Američania dostali facku do tváre, ale vojenská akcia nestačí, okomentoval Chameneí útok v Iraku

 Webnoviny   8. január 2020  37
Američania dostali facku do tváre, ale vojenská akcia nestačí, okomentoval Chameneí útok v Iraku

8.1.2020 (Webnoviny.sk) - Najvyšší líder Iránu v prejave k národu v stredu povedal, že "(Američania) dostali uplynulú noc facku do tváre", ale "vojenská akcia nestačí". Ajatolláh Alí Chameneí sa tak vyjadril len niekoľko hodín po tom, čo iránske balistické rakety zasiahli iracké základne využívané americkými vojakmi.

Chameneí dodal, že “skorumpovaná prítomnosť USA v regióne sa musí skončiť," pretože spôsobila len vojnu, rozdelenie a ničenie. Iránsky najvyšší vodca tiež vyzdvihol prednosti zabitého generála Kásema Solejmáního, ktorého označil za "veľkého, statočného bojovníka" a "nášho drahého priateľa".

Solejmáního, ktorý prišiel o život minulý týždeň pri útoku dronom pri Bagdade, oplakávajú v Iráne milióny ľudí. Generál bol v Iráne považovaný za druhého najmocnejšieho muža a bol medzi ľuďmi veľmi obľúbený. Biely dom ho však označil za teroristu a hrozbu pre svojich vojakov v regióne.

Viac k témam: Zabitie Kásema Solejmáního
Zdroj: Webnoviny.sk - Američania dostali facku do tváre, ale vojenská akcia nestačí, okomentoval Chameneí útok v Iraku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.