Štvrtok, 26. november 2020
Oblačno  0,4 °C
Mimoriadne správy

Amazon vybuduje vlastné testovacie laboratórium na koronavírus, skontrolovať chce všetkých zamestnancov

 Webnoviny  11. apríl 2020  106
Amazon vybuduje vlastné testovacie laboratórium na koronavírus, skontrolovať chce všetkých zamestnancov

11.4.2020 (Webnoviny.sk) - Americká spoločnosť Amazon oznámila, že vybuduje vlastné testovacie laboratórium na koronavírus, kde bude monitorovať zdravie svojich zamestnancov. Prípady ochorenia COVID-19 zaznamenali už vo viac než 50 pobočkách Amazonu naprieč USA. V niektorých potvrdili infekciu u viacerých zamestnancov.

Viac o téme: Koronavírus


Spoločnosť v tejto súvislosti uviedla, že zhromaždila tím, ktorý vybuduje ich vlastné "testovacie zariadenie". Zamestnanci predtým Amazon kritizovali za údajnú nedostatočnú reakciu na pandémiu koronavírusu.

V marci spoločnosť prepustila zamestnanca skladu v New Yorku, ktorý zorganizoval protest pre podľa neho nedostatočné preventívne opatrenia prijaté firmou. Amazon však uviedol, že skutočným dôvodom jeho prepustenia bolo ohrozenie zdravia a bezpečnosti ostatných a porušenie pracovných podmienok.

Spoločnosť tvrdí, že spravila v súvislosti s pandémiou "150 významných zmien". Okrem iného zabezpečila ľuďom ochranné masky, kontroluje im teplotu a "ďalším krokom má byť pravidelné testovanie všetkých zamestnancov".

Viac k témam: COVID-19, epidémia, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, testovanie, zamestnanci
Zdroj: Webnoviny.sk - Amazon vybuduje vlastné testovacie laboratórium na koronavírus, skontrolovať chce všetkých zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.