Streda, 8. apríl 2020
Slnečno  2,1 °C
Mimoriadne správy

Albánsky prezident zažaloval ministerku spravodlivosti za to, že si „ukradla“ právomoci

 Webnoviny  24. február 2020  37
Albánsky prezident zažaloval ministerku spravodlivosti za to, že si „ukradla“ právomoci

24.2.2020 (Webnoviny.sk) - Albánsky prezident Ilir Meta v pondelok zažaloval na súde úradujúcu ministerku spravodlivosti Etildu Gjonaj a dvoch ďalších predstaviteľov albánskej vlády za to, že si - podľa jeho slov - "otvorene a mafiánskym spôsobom" ukradli právomoci, ktoré podľa ústavy prislúchajú prezidentovi.

V spore medzi prezidentom a ministerkou, ktorá je len jednou z vyhrotených káuz medzi prezidentom a opozíciou na jednej strane a vládou na druhej, ide o obsadenie postov ústavných sudcov.

Šesť z deviatich postov na albánskom Ústavnom súde je už dlho prázdnych po tom, čo vláda zo súdu odvolala šiestich ľudí, ktorí neprešli majetkovými previerkami, lebo údajne nevedeli hodnoverne preukázať pôvod svojho majetku.

Viac k témam: prezident, vláda
Zdroj: Webnoviny.sk - Albánsky prezident zažaloval ministerku spravodlivosti za to, že si „ukradla“ právomoci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.