Streda, 29. január 2020
Prevažne slnečno  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Al-Káida obvinila zo zatknutia ženy svojho vodcu pakistanské bezpečnostné sily

 Webnoviny  23. august 2019  42
Al-Káida obvinila zo zatknutia ženy svojho vodcu pakistanské bezpečnostné sily

23.8.2019 (Webnoviny.sk) - Al-Káida obvinila pakistanské bezpečnostné sily zo zatknutia ženy svojho šéfa Ajmana az-Zaváhirího a dvoch ďalších rodín "mučeníkov" teroristickej siete.

Vedenie al-Káidy v piatkovom stanovisku uviedlo, že "falošné pakistanské sily" chytili az-Zaváhirího ženu a ďalších, keď približne pred rokom opustili Vazíristan, bývalú baštu Talibanu na hraniciach s Afganistanom.

Dôvodom boli neutíchajúce letecké útoky. "Považujeme falošnú armádu a ich amerických pánov za zodpovedných za tieto trestné činy," uvádza sa v stanovisku. Pakistan ho zatiaľ nijako nekomentoval.

Egypťan az-Zaváhirí sa stal vodcom al-Káidy po smrti svojho predchodcu Usámu bin Ládina. Toho zabilo americké elitné komando v roku 2011 v pakistanskom meste Abbottabád. Predpokladá sa, že az-Zaváhirí sa ukrýva niekde v regióne.

Viac k témam: al-Káida, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Al-Káida obvinila zo zatknutia ženy svojho vodcu pakistanské bezpečnostné sily © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.