Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Aktivisti v Španielsku protestovali proti farme chobotníc, navzájom sa budú loviť a môžu sa pokúsiť aj o útek

 Webnoviny  22. máj 2023  174  
Aktivisti v Španielsku protestovali proti farme chobotníc, navzájom sa budú loviť a môžu sa pokúsiť aj o útek

22.5.2023 (SITA.sk) - Aktivisti za práva zvierat sa v nedeľu zišli v španielskej metropole Madrid, aby protestovali proti plánom na výstavbu farmy na chov chobotníc. Protestujúci argumentovali, že v krajine a v Európskej únii neexistujú žiadne príslušné zákony, ktoré by zaručovali dobré životné podmienky zvierat v zajatí.

Farma s chobotnicami


Plánovanú farmu, na ktorej by chceli chovať chobotnice vo veľkom počte, by mali postaviť na budúci rok na Kanárskych ostrovoch, španielskom súostroví ležiacom v Atlantickom oceáne.

Projekt počíta s chovom asi troch miliónov chobotníc v prispôsobených nádržiach. Aktivistov to znepokojuje, pretože tieto tvory sú vo svojom prirodzenom prostredí osamelými predátormi.

Pokúsia sa o útek


Je to podobné, ako keby ste spolu uväznili tigre. Budú sa navzájom loviť a vzhľadom na svoju vysokú inteligenciu a obratnosť sa tiež pokúsia o útek,“ povedal hovorca protestu Jaime Poasada.


Chobotnice sú základom stredomorskej stravy. Obzvlášť populárne sú v Španielsku a Taliansku, hoci obe tieto krajiny dovážajú väčšinu chobotníc, ktoré konzumujú.Viac k témam: Aktivisti, Ochrana zvierat
Zdroj: SITA.sk - Aktivisti v Španielsku protestovali proti farme chobotníc, navzájom sa budú loviť a môžu sa pokúsiť aj o útek © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.