Piatok, 4. december 2020
Oblačno  -0,3 °C
Mimoriadne správy

Aktivisti kritizujú podmienky pre zvieratá i ľudí a blokujú vchod do bitúnku zasiahnutého koronavírusom

 Webnoviny   4. júl 2020  104
Aktivisti kritizujú podmienky pre zvieratá i ľudí a blokujú vchod do bitúnku zasiahnutého koronavírusom

4.7.2020 (Webnoviny.sk) - Nemeckí ochrancovia zvierat protestujú pred bitúnkom spojeným s veľkým koronavírusovým klasterom a pokúšajú sa doň zablokovať prístup. Polícia v meste Bielefeld potvrdila, že pred vchodom do zariadenia protestuje asi 20 ľudí.

Viac o téme: Koronavírus


Členovia organizácie Gemeinsam gegen die Tierindustrie (Spolu proti živočíšnemu priemyslu, pozn. red.) požadujú zatvorenie prevádzky.

Bitúnok, ktorý patrí spoločnosti Tönnies Group, spájajú s vyše tisíckou potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 v regióne.

Ochrancovia zvierat aj odborári kritizujú podmienky pre zvieratá i ľudí v zariadení, ktoré patrí medzi najväčšie v krajine.

Viac k témam: aktivisti, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Nemecku, ochranári zvierat, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktivisti kritizujú podmienky pre zvieratá i ľudí a blokujú vchod do bitúnku zasiahnutého koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.