Streda, 28. júl 2021
Slnečno  26,3 °C
Mimoriadne správy

Airbnb zaviedla pre koronavírus nové opatrenia, od hostiteľov žiada rozsiahlejšie upratovanie

 Webnoviny  10. október 2020  119
Airbnb zaviedla pre koronavírus nové opatrenia, od hostiteľov žiada rozsiahlejšie upratovanie

10.10.2020 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť Airbnb vo štvrtok uviedla, že od hostiteľov poskytujúcich ubytovanie bude vyžadovať zabezpečenie rozsiahlejšieho upratovania ako súčasť úsilia.

Viac o téme: Koronavírus


Platforma chce týmto krokom prispieť k upokojeniu hostí a predstaviteľov miestnych samospráv počas súčasnej pandémie koronavírusu.

Povinný upratovací protokol


Hostitelia sa tak musia do 20. novembra zaviazať k tzv. upratovaciemu protokolu, ktorý bude zahŕňať čistenie podláh a iných povrchov mydlom a vodou, pranie bielizne pri vysokej teplote, pravidelné vetranie miestností a dezinfekciu často dotýkaných predmetov ako kľučky dverí a okien či zábradlia.

Hostiteľov, ktorí tieto pravidlá nebudú dodržiavať, môžu odstrániť z Airbnb alebo pozastaviť ich prezentácie.

Zákaz domácich párty


Spoločnosť Airbnb pred niekoľkými týždňami zaviedla prísnejšie obmedzenia vrátane zákazu domácich párty, ktoré neprestajne obťažovali susedov. V snahe podporiť dodržiavanie sociálneho odstupu tiež z filtrov pri vyhľadávaní odstránila možnosť "priateľský k podujatiam" a "povolené párty a podujatia".

Vo viacerých štátoch zase zakázala prenajať si celé domy osobám mladším ako 25 rokov, ktoré nemali pozitívne recenzie.

Viac k témam: Airbnb, bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, párty
Zdroj: Webnoviny.sk - Airbnb zaviedla pre koronavírus nové opatrenia, od hostiteľov žiada rozsiahlejšie upratovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.