Streda, 28. júl 2021
Slnečno  27,6 °C
Mimoriadne správy

Agentov francúzskej tajnej služby obvinili z plánovania vraždy ženy, nebolo to v náplni ich práce

 Webnoviny   6. august 2020  161
Agentov francúzskej tajnej služby obvinili z plánovania vraždy ženy, nebolo to v náplni ich práce

6.8.2020 (Webnoviny.sk) - Parížska prokuratúra obvinila dvoch agentov francúzskej zahraničnej spravodajskej služby z plánovania vraždy 54-ročnej ženy v meste Créteil.

Tamojšie média v stredu informovali, že agenti chceli minulý mesiac zabiť obeť, no nie v rámci výkonu svojej práce. Tajná služba DGSE je francúzskym ekvivalentom americkej CIA.

Parížsky prokurátor objasnil, že polícia zastavila podozrivých 24. júla v ukradnutom aute s falošným evidenčným číslom. Vo vnútri našli vojenské nože a tašku, v ktorej bola zbraň s 12 nábojmi. Motív plánovaného činu zatiaľ nezverejnili.

Tretieho agenta DGSE zatkli 31. júla a obvinili ho zo spoluviny pri plánovaní vraždy v rámci organizovanej skupiny. V prípade dokázania viny každému z nich hrozí do desať rokov za mrežami.

Viac k témam: plánovanie vraždy, pokus o vraždu, tajný agent, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Agentov francúzskej tajnej služby obvinili z plánovania vraždy ženy, nebolo to v náplni ich práce © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.