Piatok, 27. november 2020
Oblačno  -0,8 °C
Mimoriadne správy

Africké štáty zakázali pre koronavírus pozorovanie goríl, obávajú sa ich nakazenia

 Webnoviny  10. apríl 2020  103
Africké štáty zakázali pre koronavírus pozorovanie goríl, obávajú sa ich nakazenia

10.4.2020 (Webnoviny.sk) - V Afrike zastavili v súvislosti s pandémiou koronavírusu turizmus zahŕňajúci pozorovanie goríl, zatiaľ čo rezervácie iných primátov, napríklad orangutanov, sú rovnako zatvorené. Hoci nie je známe, či sa veľké ľudoopice môžu novým vírusom nakaziť, existujú obavy, že naši najbližší zvierací príbuzní by mohli byť tiež v ohrození.

Tento týždeň potvrdili koronavírus u tigra v zoologickej záhrade v Bronxe. To vyvolalo zavedenie nových opatrení na ochranu veľkých mačkovitých šeliem a ich ošetrovateľov.

Viac o téme: Koronavírus


Gorily východné horské patria k ohrozeným druhom. Žijú len v lesoch Rwandy, Ugandy a Konžskej demokratickej republiky. Všetky tri krajiny už zaznamenali u obyvateľov pozitívne prípady nákazy koronavírusom a turizmus týkajúci sa goríl preto zastavili.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Africké štáty zakázali pre koronavírus pozorovanie goríl, obávajú sa ich nakazenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.