Sobota, 1. október 2022
Zamračené  14,6 °C
Mimoriadne správy

Afganistan je príkladom totálneho zlyhania NATO a USA, Korčok môže podľa Fica nariekať koľko chce

 Webnoviny  16. august 2021  111
Afganistan je príkladom totálneho zlyhania NATO a USA, Korčok môže podľa Fica nariekať koľko chce

16.8.2021 (Webnoviny.sk) - Dianie v Afganistane je podľa predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica príkladom totálneho zlyhania Organizácie Severoatlantickej zmluvy a Spojených štátov amerických. V tlačovej správe o tom informoval tlačový odbor strany Smer-SD.

Podľa Fica získal Taliban celý Afganistan doslova v priebehu pár týždňov a pokladá to za obrovskú prehru a stratu dôveryhodnosti USA. Dodáva, že krajinu čaká buď občianska vojna, alebo tvrdý islamský diktát a poriadok Talibanu. „A Korčok môže nariekať koľko chce. Nič na tom nezmení,“ uvádza Fico.

Militantné hnutie Taliban v nedeľu 15. augusta po kolapse afganskej vlády a úteku prezidenta preniklo do hlavného mesta Kábul. Ťažko ozbrojení bojovníci sa rozptýlili po meste a viacerí vstúpili aj do opusteného prezidentského paláca.

Hovorca a vyjednávač Talibanu Suhajl Šahín povedal pre agentúru The Associated Press, že militanti plánujú v nadchádzajúcich dňoch rokovania zamerané na vytvorenie „otvorenej, inkluzívnej islamskej vlády“.Zdroj: Webnoviny.sk - Afganistan je príkladom totálneho zlyhania NATO a USA, Korčok môže podľa Fica nariekať koľko chce © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.