Streda, 26. február 2020
Zamračené  3,2 °C
Mimoriadne správy

Zväz chce divákov na zápase Slovensko – Wales, voči trestu od UEFA sa odvolal

 Webnoviny  25. september 2019  161
Zväz chce divákov na zápase Slovensko – Wales, voči trestu od UEFA sa odvolal

25.9.2019 (Webnoviny.sk) - Verdikt Európskej futbalovej únie (UEFA), podľa ktorého sa má októbrový zápas kvalifikácie ME 2020 medzi Slovenskom a Walesom (10.10. v Trnave) uskutočniť bez prítomnosti divákov, sa u fanúšikov "červeného draka" stretol s rozpakmi.

Walesania sa boja o peniaze


Ako to v takýchto prípadoch býva pravidlom, priaznivcom vrátia peniaze za vstupenky. Walesania sa však obávajú, že náklady na stornovanie leteniek a rezervované ubytovanie na Slovensku im pravdepodobne nikto nenahradí.

Britská televízia Sky Sports informovala, že šancu na stopercentné vrátenie nákladov majú akurát tí fanúšikovia, ktorí si od organizátorov športových zájazdov zakúpili kompletný balík so vstupenkou, letenkou a ubytovaním.

Podľa spomenutého zdroja predstavujú priemerné náklady pre jedného Walesana približne 250 libier.

Na štadión možno pôjdu deti


Slovenský futbalový zväz (SFZ) sa už obrátil na UEFA s odvolaním proti rozhodnutiu, ktoré prišlo ako reakcia na správanie slovenských divákov počas nedávneho kvalifikačného zápasu v Budapešti proti Maďarsku (2:1).

Ako v stredu informoval SFZ prostredníctvom svojho oficiálneho webu, v prípade, že so svojím odvolaním pred odvolacou komisiou UEFA neuspeje, ponúkne deťom zo základných škôl a futbalových klubov možnosť pozrieť si zápas s Walesom zadarmo.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale, SFZ Slovenský futbalový zväz
Zdroj: Webnoviny.sk - Zväz chce divákov na zápase Slovensko – Wales, voči trestu od UEFA sa odvolal © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.