Sobota, 25. máj 2024
Mimoriadne správy

Zomrel Terry Venables, niekdajší kouč anglickej reprezentácie podľahol dlhej chorobe

 Webnoviny  27. november 2023  204  
Zomrel Terry Venables, niekdajší kouč anglickej reprezentácie podľahol dlhej chorobe

27.11.2023 (SITA.sk) - Vo veku 80 rokov odišiel na večnosť charizmatický a takticky inovatívny anglický futbalový tréner Terry Venables, ktorý na majstrovstvách Európy v roku 1996 postúpil s „Albiónom“ do semifinále.

Smrť Venablesa oznámila v nedeľu vo vyhlásení pre britské médiá jeho rodina. Tá uviedla, že skonal v sobotu po dlhej chorobe.

Zanechal tu po sebe významné dedičstvo


Anglická Futbalová asociácia uviedla, že Venables po sebe zanechal dedičstvo, ktoré „zaujalo mnohých a zvýšilo celosvetovú reputáciu anglického futbalu“.

Bývalý kapitán Anglicka Gary Lineker, ktorý pod vedením Venablesa hrával ako útočník v FC Barcelona a Tottenhame Hotspur, ho označil za „najlepšieho a najinovatívnejšieho trénera“, pod ktorým mal tú česť hrať.

Viedol aj Austrálčanov


Počas kariéry Venables hrával ako stredopoliar v FC Chelsea, Tottenhame Hotspur, Queens Park Rangers a Crystal Palace. Neskôr sa vydal na trénerskú dráhu, pričom okrem reprezentácie Anglicka viedol aj Austrálčanov.

Na klubovej úrovni pôsobil vo všetkých spomenutých kluboch, v ktorých hral, s výnimkou FC Chelsea, či v španielskom FC Barcelona. S katalánskym tímom postúpil v roku 1986 do finále Európskeho pohára majstrov.

Viac k témam: Tréner, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk - Zomrel Terry Venables, niekdajší kouč anglickej reprezentácie podľahol dlhej chorobe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.