Streda, 28. september 2022
Oblačno  11,8 °C
Mimoriadne správy

Zomrel Maradonov mladší brat Hugo, dostal infarkt len 13 mesiacov po smrti slávneho futbalistu

 Webnoviny  28. december 2021  243
Zomrel Maradonov mladší brat Hugo, dostal infarkt len 13 mesiacov po smrti slávneho futbalistu

28.12.2021 (Webnoviny.sk) - Hugo Maradona, mladší brat legendárneho argentínskeho futbalistu Diega Maradonu, zomrel vo veku 52 rokov. Príčinu smrti mal byť podľa talianskych médií infarkt.

Najmladší Maradona zomrel iba 13 mesiacov po smrti slávneho Diega, ktorý podľahol zástave srdca ako 60-ročný. Jediným žijúcim z tria bratov Maradonovcov zostal 55-ročný Raúl.

K sláve staršieho brata sa nepriblížil


Hugo Maradona bol rovnako futbalista na medzinárodnej úrovni, hrával na poste stredopoliara, ale úspechom a sláve svojho staršieho brata sa ani zďaleka nepriblížil.

Bol reprezentantom Argentíny v dorasteneckej kategórii a zahral si aj na svetovom šampionáte do 16 rokov, neskôr už zostal najcennejší dres pre neho nedostižný.

Hrával vo viacerých tímoch


V roku 1987 ho na podnet už vtedy slávneho Diega kúpil SSC Neapol, ale ihneď ho poslal na hosťovanie do Ascoli. V Európe Hugo Maradona hrával okrem Ascoli aj v španielskom tíme Rayo Vallecano ako aj rakúskom Rapide Viedeň.

Neskôr v 90. rokoch 20. storočia pôsobil aj v troch japonských kluboch a po skončení kariéry sa venoval mládežníckym projektom.

"Myšlienky prezidenta klubu Aurelia De Laurentiisa, viceprezidenta Edoarda De Laurentiisa, funkcionárov, trénerov, hráčov aj celej rodiny SSC Neapol sú teraz s rodinou Maradonovcov po smutnej smrti Huga," napísalo v kondolencii vedenie talianskeho klubu SSC Neapol.

Viac k témam: Infarkt, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel Maradonov mladší brat Hugo, dostal infarkt len 13 mesiacov po smrti slávneho futbalistu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.