Štvrtok, 30. máj 2024
Zamračené  14,3 °C
Mimoriadne správy

Žiadny brankár v siedmich najlepších ligách v Európe nečelí toľkým strelám ako Dúbravka

 Webnoviny  17. január 2024  176  
Žiadny brankár v siedmich najlepších ligách v Európe nečelí toľkým strelám ako Dúbravka

17.1.2024 (SITA.sk) - Gólman slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Dúbravka sa v bránke anglického klubu Newcastle United rozhodne nemôže sťažovať na nedostatok práce.

V priemere 7,39 strely na zápas


Podľa webu DataMB, ktorý mapuje štatistiky naprieč siedmimi najlepšími najvyššími ligovými súťažami v Európe, je dokonca 35-ročný rodák zo Žiliny v doterajšom priebehu sezóny 2023/2024 počas zápasov priemerne v najväčšej permanencii.

Podľa DataMB čelí v priemere 7,39 strely na zápas. V štatistike xG, ktorá posudzuje, koľko gólov by „malo padnúť“ podľa kvality šancí do jeho bránky, disponuje hodnotou 2,53.

Čisté konto


Žiadny iný gólman z dovedna 132 klubov v rámci najvyšších súťaží v Anglicku, Francúzsku, Holandsku, Nemecku, Portugalsku, Španielsku a Taliansku nemá v týchto ukazovateľoch vyššie čísla ako práve Dúbravka.

V doterajšom priebehu sezóny sa Dúbravka ocitol medzi tromi žrďami Newcastlu United v 12 súťažných stretnutiach.

Inkasoval v nich dovedna 21 gólov, pričom štyrikrát si udržal čisté konto. Po tom, ako jeho konkurent v boji post tímovej jednotky Nick Pope utrpel začiatkom decembra vážne zranenie ramena, Dúbravka odchytal všetky súťažné duely „strák“ z Newcastlu.

Viac k témam: Slovenská futbalová reprezentácia, Štatistiky
Zdroj: SITA.sk - Žiadny brankár v siedmich najlepších ligách v Európe nečelí toľkým strelám ako Dúbravka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.