Utorok, 18. január 2022
Jasno  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Zelené dresy zrejme dostanú v Serie A stopku, diváci ťažko rozoznávali hráčov od trávy

 Webnoviny  16. júl 2021  93
Zelené dresy zrejme dostanú v Serie A stopku, diváci ťažko rozoznávali hráčov od trávy

16.7.2021 (Webnoviny.sk) - V talianskom klubovom futbale sa chystá zaujímavá zmena. Zatiaľ je to len v rovine špekulácií médií, ale od sezóny 2022/2023 by mali mať kluby v najvyššej súťaži Serie A zakázané hrávať v dresoch zelenej farby.

Podľa správy športového denníka Gazzetta dello Sport je to reakcia na dlhodobú kritiku televíznych divákov, ktorí ťažko rozoznávajú hráčov od farby trávy. A podľa kompetentných treba urobiť všetko preto, aby mali z futbalu ničím nerušený zážitok.

"Zákaz sa má týkať iba hráčov v poli, brankári budú môcť mať naďalej na sebe dresy zelenej farby. Zo súčasných klubov Serie A používajú zelenú farbu dresov hráči Sassuola, ale aj Lazia Rím. V prípade Rimanov ide o náhradnú farebnú kombináciu po tradičnej belasej," informoval portál ORF.

Najbližšej sezóne Serie A, ktorá sa začne 22. augusta, sa proklamovaná novinka ešte nebude týkať.

Viac k témam: futbalové dresy, Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelené dresy zrejme dostanú v Serie A stopku, diváci ťažko rozoznávali hráčov od trávy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.