Piatok, 31. máj 2024
Zamračené  13,5 °C
Mimoriadne správy

Zažije Hamšík návrat do Neapolu? Od prezidenta SSC dostal ponuku pomáhať Calzonovi

 Webnoviny  20. február 2024  118  
Zažije Hamšík návrat do Neapolu? Od prezidenta SSC dostal ponuku pomáhať Calzonovi

20.2.2024 (SITA.sk) - Niekdajší kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík nateraz nezažije návrat do talianskeho klubu SSC Neapol, v ktorom hrával v rokoch 2007 až 2019.

V súvislosti s 36-ročným rodákom z Banskej Bystrice sa špekulovalo, že by mohol pomáhať koučovi slovenskej reprezentácie Francescovi Calzonovi, ktorý bude do konca aktuálnej sezóny sedieť na dvoch stoličkách a okrem výberu SR povedie i neapolské mužstvo.

Hamšíkova možnosť na návrat do Neapola


Ako uviedol web talianskeho denníka Corriere dello Sport, Hamšík dostal od prezidenta SSC Neapol a známeho filmového magnáta Aurelia De Laurentiisa ponuku na štvormesačné pôsobenie pod Vezuvom v rámci Calzonovho realizačného tímu, no možnosť na návrat do Neapola odmietol.

"Marek sa chce ďalej venovať svojim veciam - akadémii, svojim deťom a rodine. Ale naďalej podporuje klub, a teraz s Calzonom ešte viac,“ uviedlo periodikum.

Calzona vystriedal na lavičke SSC Neapol Walter Mazzarriho a zároveň podľa presne vymedzených podmienok zostáva aj šéfom slovenského tímu pri reprezentácii Slovenska. Calzona neprichádza do neznámeho prostredia.

Nastal čas dať priestor a podporu Calzonovi


V rokoch 2015 až 2018 bol pod Vezuvom asistentom trénera Maurizia Sarriho a neskôr pomáhal aj Lucianovi Spallettimu až do svojho odchodu na lavičku reprezentácie Slovenska v roku 2022. V čase, keď bol Calzona asistent v Neapole, mužstvo požívalo rešpekt za svoj herný štýl, hoci k majstrovskému titulu sa neprepracovalo.

"Nastal čas dať priestor a podporu Calzonovi, ktorý predtým u nás pôsobil v ére Sarriho a Spallettiho a pozná 80 percent súčasného tímu. Až čas nám ukáže, či to bola správna voľba," poznamenal De Laurentiis.


Neapol sa ako úradujúci taliansky šampión v ostatných týždňoch prepadal v tabuľke Serie A čoraz nižšie. Momentálne figuruje na 9. priečke z 36 bodmi a až 27-bodovou stratou na vedúci Inter Miláno. Calzona zažije premiéru na neapolskej lavičke už v stredajšom úvodnom zápase osemfinále Ligy majstrov doma proti španielskemu tímu FC Barcelona.Viac k témam: Slovenská futbalová reprezentácia, taliansky tréner
Zdroj: SITA.sk - Zažije Hamšík návrat do Neapolu? Od prezidenta SSC dostal ponuku pomáhať Calzonovi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.