Utorok, 2. jún 2020
Zamračené  11,9 °C
Mimoriadne správy

Zápas talianskej Serie A medzi AS Rím a Neapolom prerušili pre rasistické pokriky divákov

 Webnoviny   2. november 2019  94
Zápas talianskej Serie A medzi AS Rím a Neapolom prerušili pre rasistické pokriky divákov

2.11.2019 (Webnoviny.sk) - Rasistické prejav fanúšikov v talianskej futbalovej súťaži Serie A pokračujú. V sobotu kvôli nim na chvíľu prerušili zápase medzi AS Rím a Neapolom (2:1). Rozhodca Gianluca Rocchi sa rozhodol po pokrikoch domácich priaznivcov na adresu súpera. Súboj pokračoval po niekoľkominútovej pauze.

Rocchi dal počas prerušenia pokyn na to, aby hlásateľ prečítal oznam o tom, že v prípade pokračovania takýchto prejavov má možnosť zápas predčasne ukončiť.

Počas pauzy útočník domáceho kolektívu Edin Džeko burcoval fanúšikov, aby radšej povzbudzovali domácich hráčov a nie hanili súperov. Počas pauzy Rimania viedli 2:0, zápas napokon dotiahli do víťazného konca 2:1.

V talianskej Serie A sa v ostatných týždňoch objavilo viacero prejavov intolerancie a rasizmu zo strany fanúšikov, väčšinou boli obeťami futbalisti súpera tmavej pleti.

Viac k témam: Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk - Zápas talianskej Serie A medzi AS Rím a Neapolom prerušili pre rasistické pokriky divákov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.