Utorok, 18. február 2020
Oblačno  4,3 °C
Mimoriadne správy

Zápas Slovensko – Wales sa v Trnave odohrá aj s divákmi, UEFA vyhovela odvolaniu zväzu

 Webnoviny  26. september 2019  147
Zápas Slovensko – Wales sa v Trnave odohrá aj s divákmi, UEFA vyhovela odvolaniu zväzu

26.9.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 26. septembra 14:06


Slovenskí futbaloví reprezentanti odohrajú najbližší kvalifikačný zápas o postup na majstrovstvá Európy 2020 proti Walesu (10. októbra o 20.45 h v Trnave) pred plnými tribúnami.

Zverenci Pavla Hapala mali pôvodne absolvovať súboj s "drakmi" bez divákov ako trest za rasistické pokriky slovenských fanúšikov počas septembrového duelu proti Maďarsku v Budapešti.

Znížená pokuta na 15-tisíc eur


Odvolací orgán Európskej futbalovej únie (UEFA) vyhovel žiadosti Slovenského futbalového zväzu (SFZ) o zrušenie trestu a zároveň znížil finančnú pokutu pre SFZ z pôvodných 20 na 15-tisíc eur.

"SFZ vo svojom odvolaní argumentoval tým, že v prípade fanúšikovských pokrikov nešlo o rasizmus, ale o politickú provokáciu. Odvolací orgán UEFA zároveň zobral do úvahy aj fakt, že SFZ doteraz nikdy nebol disciplinárne stíhaný za rasizmus," píše sa na oficiálnom webe futbalového zväzu.

Sklamanie u detí do 14 rokov


Ešte pred pôvodným verdiktom disciplinárnej komisie UEFA uzavrieť Štadión Antona Malatinského boli všetky vstupenky na zápas s Walesom vypredané. "Lístky, ktoré si fanúšikovia zakúpili prostredníctvom Maxiticket ako aj SFZ sú naďalej platné a ich držitelia sa bez problémov dostanú na štadión," vysvetľuje SFZ.

Naopak, sklamanie zavládlo u detí do 14 rokov, ktoré mali zaplniť tribúny v prípade trestu od UEFA. Tie sa už nedostanú na štadión bezplatne.

"Prihlásené deti zo základných škôl a futbalových klubov sa nebudú môcť na tomto stretnutí zúčastniť, keďže vstupenky boli už dávnejšie vypredané. Prijímanie objednávok na vstupenky pre deti je preto pozastavené," dodáva sa v správe na webe futbalsfz.sk.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale, SFZ Slovenský futbalový zväz
Zdroj: Webnoviny.sk - Zápas Slovensko – Wales sa v Trnave odohrá aj s divákmi, UEFA vyhovela odvolaniu zväzu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.