Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Wawrinka neprešiel prvým kolom Roland Garros, pochovalo ho 70 nevynútených chýb
Webnoviny 28. máj 2018 535
PARÍŽ 28. mája (WebNoviny.sk) - Aj mužská dvojhra na druhom grandslamovom tenisovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži už má svoje prvé veľké prekvapenie.
Päťsetová bitka
Po ženskej šampiónke spred roka Lotyške Jelene Ostapenkovej sa s parížskou antukou šokujúco skoro už v 1. kole rozlúčil aj lanský mužský finalista a víťaz spred troch rokov Stan Wawrinka.
Odporúčame:
Roland Garros – dvojhra mužov – 1. kolo (výsledky pondelňajších zápasov)
Nad sily 33-ročného Švajčiara bol ešte o rok starší Španiel Guillermo García-López, ktorý zvíťazil za 3:30 h v piatich setoch 6:2, 3:6, 4:6, 7:6 (5), 6:3. Favorit Wawrinka viedol 2:1 na sety, ale nezvládol koncovky štvrtého a piateho dejstva.
Wawrinku vyradil aj v roku 2014
V rozhodujúcom piatom sete mu súper ušiel na 4:2 a 5:3 a potom už zjavne frustrovaný Švajčiar neuhral pri svojom podaní ani loptičku. Wawrinka síce nasúkal 52 víťazných úderov, ale "pochovalo" ho 70 nevynútených chýb. Jeho súper mal túto bilanciu pravdy 44:40.
García-López (67. v rebríčku ATP) v jedenástom vzájomnom súboji na hlavnom okruhu nad Wawrinkom (30.) vyhral len po štvrtý raz, ale na antuke v Paríži ho už druhýkrát vyradil v 1. kole.
Podarilo sa mu to aj v roku 2014, vtedy Španiel zvíťazil 6:4, 5:7, 6:2, 6:0. Wawrinka je držiteľ troch titulov vo dvojhre na tzv. Majors. Okrem Roland Garros 2015 celkovo triumfoval aj na Australian Open 2014 a US Open 2016.
Roland Garros - dvojhra mužov - 1. kolo
Guillermo García-López (Šp.) - Stan Wawrinka (Švaj.-23) 6:2, 3:6, 4:6, 7:6 (5), 6:3
Viac k témam: Guillermo García-López, Roland Garros, Stan Wawrinka, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk - Wawrinka neprešiel prvým kolom Roland Garros, pochovalo ho 70 nevynútených chýb © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Sagan je stále lídrom UCI WorldTour, ale v rebríčku UCI World ho predbehol FroomeNasledujúci článok
Azarenková na Roland Garros dohrala, Kvitová „vydrela“ postup
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile