Sobota, 18. máj 2024

Volko vyhral šesťdesiatku na mítingu vo Viedni, Weigertová si vyrovnala osobný rekord

Webnoviny  26. január 2019  248

VIEDEŇ 26. januára (WebNoviny.sk) - Halový vicemajster Európy z Belehradu 2017 Ján Volko vyhral v sobotu beh na 60 m časom 6,65 na medzinárodnom mítingu Indoor Track & Field Vienna v hale Ferryho Dusiku vo Viedni.

Zverenec trénerského dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko bol najrýchleší už v rozbehoch (6,71), vo finále potom hladko zdolal aj skúseného Brita Harryho Aikinesa-Aryeeteyho, ktorému namerali 6,71 sekundy. Druhý Slovák vo finále šesťdesiatky Šimon Bujna skončil siedmy za 6,92, keď si v rozbehu utvoril sezónne maximum 6,88.

Ján Volko sa dostal na tretiu priečku tohtoročných európskych tabuliek, rýchlejší ako on boli len Talian Tortu (6,58) a Nemec Kranz (6,62). Lepší čas má aj Obrazcov (6,64), ale Rusko má medzinárodný dištanc. Vo finále šesťdesiatky žien skončila Monika Weigertová šiesta (7,61), no už v rozbehu si vyrovnala osobný rekord časom 7,50.

Indoor Track & Field Vienna - Viedeň

• výsledky slovenských zástupcov

MUŽI

60 m: 1. Volko 6,65 (1. v II. rozbehu: 6,71), ... 7. Bujna 6,92 (3. v I. rozbehu: 6,88),

400 m: 9. M. Kučera 47,89, 15. Danáč 48,18

1500 m: 13. P. Kováč 3:54,81

diaľka: 6. Šuba 706

ŽENY

60 m: 6. Weigertová 7,61 (3. v I. rozbehu: 7,50 - vyrovnaný osobný rekord)

400 m: 7. Putalová 53,85

Viac k témam: beh, šprint
Zdroj: Webnoviny.sk - Volko vyhral šesťdesiatku na mítingu vo Viedni, Weigertová si vyrovnala osobný rekord © SITA Všetky práva vyhradené.