Pondelok, 20. máj 2024
Polojasno  20 °C

Vo Fortuna lige sa hralo posledné kolo, do pohárovej Európy ide aj Trenčín

Webnoviny  27. máj 2017  220

ŽILINA 27. mája (WebNoviny.sk) - Vo Fortuna lige sa v sobotu hralo posledné 33. kolo. Futbalisti Podbrezovej neuspeli na ihrisku Žiliny, kde podľahli domácim hráčom jednoznačne 0:4. Prišli tak o šancu dostať sa do pohárovej Európy.

Prvý gól stretnutia zaznamenal stredopoliar "šošonov" Miroslav Káčer, v 82. min zvýšil na 2:0 striedajúci Ramil Šejdajev. V závere domáci svojho súpera doslova deklasovali, v 87. minúte skóroval FIlip Hlohovský a o necelé dve minúty pridal svoj druhý gól v zápase Šejdajev.

Žilina si už v predstihu zaistila titul a ligovú sezónu končí s osemnásťbodovým náskokom na druhý Slovan Bratislava. Hráčom Podbrezovej patrí v tabuľke piata priečka.

Trenčín do pohárovej Európy

Ružomberok uspel v domácom stretnutí proti Dunajskej Strede a zvíťazil 2:0. Prvý gól zaznamenal v 23. minúte Peter Gál-Andrezly a o trinásť minút ho napodobnil Jakub Mareš.

Ružomberčania končia sezónu na treťom mieste, ktoré im zaručuje účasť v kvalifikácii Európskej ligy. Tím zo Žitného ostrova obsadil v tabuľke siedmu priečku.

Odporúčame:
Zomrel Miroslav Náhlik, spolumajiteľ Spartaka Trnava

Hráči AS Trenčín zdolali Prešovčanov jednoznačne 4:0. Domáci rozhodli o víťazstve už v prvom polčase, keď sa presadili Lukáš Skovajsa a Antonio Mance, po zmene strán pridali po jednom zásahu Peter Kleščík a Giorgi Beridze.

Zverenci Martina Ševelu vďaka triumfu a zaváhaniu Podbrezovej, obsadili konečnú štvrtú priečku v ligovej tabuľke a zahrajú si v predkole Európskej ligy 2017/2018. Prešov síce skončil na poslednom 11. mieste, ale pre odstúpenie Myjavy ostáva v najvyššej súťaži aj v ďalšom ročníku FL.

Dvojgólový Soumah a rozlúčka Karhana

Slovanisti zdolali hráčov Michaloviec 3:1. Hrdinom "belasých" sa stal dvojgólový Seydouba Soumah, pre ktorého to bol 19. a 20. zásah v sezóne 2016/2017, čo mu zabezpečilo spoločne s Filipom Hlohovským zo Žiliny titul kráľa ligových strelcov.

Slovan triumfom pred 604 divákmi na Pasienkoch oslávil 98. výročie založenia klubu, už skôr si zabezpečil titul vicemajstra Fortuna ligy 2016/2017. Michalovce ukončili ročník na 8. mieste s piatou prehrou po sebe.

Odporúčame:
Karhan po sezóne skončí na lavičke Spartaka Trnava, jeho nástupcom bude Nestor El Maestro

Spartak Trnava si na vlastnom ihrisku poradil so Zlatými Moravcami 3:1. Víťaznú derniéru Miroslava Karhana na lavičke Spartaka zabezpečili už v prvom polčase Boris Godál, ktorý premenil pokutový kop, Anton Sloboda a Oliver Janso. Po zmene strán sa presadili aj hostia - čestný úspech dosiahol v závere duelu Ewerton Paixao Da Silva.

Karhan prevzal mužstvo v apríli 2016 a v ročníku 2016/2017 ho priviedol na 6. priečku v ligovej tabuľke. Zlaté Moravce obsadili konečné 10. miesto.

Fortuna liga - záverečné 33. kolo:

MŠK Žilina - ŽP Šport Podbrezová 4:0 (1:0)
Góly: 82. a 89. Šejdajev,13. Káčer, 87. Hlohovský, ŽK: 79. Králik - 4. Viazanko, 31. Djordjevič, 39. Krivák, rozhodovali: Vlk - Hancko, Ádám, 4227 divákov

Zostavy:
Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Králik, Mazáň - Iván Santiago Díaz (81. Jankauskas) - Káčer, Škvarka - Špalek (69. Cociuc), Otubanjo (61. Šejdajev), Hlohovský
Podbrezová: M. Kuciak - Migaľa (22. Kupčík), Krivák, Kostelný, Djordjevič (35. Vajda) - M. Kochan, Podio - Viazanko, Bernadina, Polievka (58. Kuzma) - M. Mikuš

MFK Ružomberok - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (2:0)
Góly: 23. Gál-Andrezly, 36. J. Mareš, ŽK: 47. J. Mareš, 57. E. Daniel, 71. Maslo - 35. T. Huk, 54. Ljubičič, 72. Davis Grajales, rozhodovali: Hrčka - Slyška, Balko, 2058 divákov

Zostavy:
Ružomberok: Macík - Maslo, Menich, D. Kružliak, Kupec - D. Takáč (67. Sapara), Martin Nagy, Faško - E. Daniel (87. Kudlička), J. Mareš (73. Lačný), Gál-Andrezly
Dunajská Streda: Száraz - M. Živkovič, Šatka, T. Huk, Davis Grajales - Ljubičič - Aluku, B. Ľupták (90. Kosorín), Pambou (55. Vida), Pačinda (64. A. Mészáros) - P. Šafranko

AS Trenčín - 1. FC Tatran Prešov 4:0 (2:0)
Góly: 15. Skovajsa, 45. Antonio Mance, 53. Keščík, 72. Beridze, ŽK: 22. P. Katona, 66. Streňo (obaja Prešov), rozhodovali: Pavlík - Weiss, Štrbo, 2485 divákov

Zostavy:
Trenčín: Šemrinec - R. Klooster, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - Zubairu (73. Halgoš) - Janga (82. Kvocera), Šulek, Ubbink, Beridze - Antonio Mance (73. Nwofor)
Prešov: Ferenc - Petko, J. Bartek, Keresteš, J. Dzurík - Dupkala (46. Trebuňák), R. Kačala (85. Boloca), Micherda, D. Leško (67. Kubus) - P. Katona, Streňo

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:1) - hralo sa v Bratislave
Góly: 56. Koscelník - 26. a 70. Soumah, 78. Saláta, ŽK: 45. Sipľak, 68. Kira - 37. Saláta, 87. Rundič, rozhodovali: Fajčík - Lieskovský, Žákech, 604 divákov

Zostavy:
Michalovce: Kira - Kristi Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák - Grič - Koscelník, S. Danko (72. Turík), Serečin, I. Žofčák (72. Dimitriadis) - Regáli (14. Kushta)
Slovan: Greif - Ligeon, Saláta, Rundič, Kubík - M. Rigo (58. F. Ďuriš), Kóňa (81. Mašulovič) - P. Pinte, Damnjanovič, S. Šefčík (72. Cléber Silva Nascimento) - Soumah

FC Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:1 (3:0)
Góly: 2. Godál (z pok. kopu), 8. A. Sloboda, 44. Janso - 83. Ewerton Paixao Da Silva, ŽK: 11. A. Sloboda - 52. Pastva, rozhodovali: Ochotnický - Vorel, Roszbeck, 1505 divákov

Zostavy:
Trnava: A. Jakubech - A. Kadlec, Godál, M. Oravec, Janso - Jirka, A. Sloboda, Martin Tóth (77. L. Mihálik), Čonka - I. Schranz (88. M. Košťál) - E. Halilovič (50. Čögley)
Zlaté Moravce-Vráble: P. Kováč - Pastva, Kapor (82. A. Jamrich), Pintér, Gešnábel - Bariš, Mateus de Oliveira Silva (14. Guilavogui) - Orávik, E. Ujlaky (46. Nurkovič), Ewerton Paixao Da Silva - Válovčan

11. Prešov 30 3 10 17 17:63 19

Pozn.: Myjava odstúpila zo súťaže, jej zápasy a výsledky z jesennej časti sa v tabuľke anulovali.

Viac k témam: Fortuna liga, futbal
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Fortuna lige sa hralo posledné kolo, do pohárovej Európy ide aj Trenčín © SITA Všetky práva vyhradené.