Utorok, 22. október 2019
Zamračené  10,3 °C
Mimoriadne správy

Video: Tackal sa pri čiare a po spadnutí vstal na tretí pokus, rozhodca Milan sa vyfarbil

 Webnoviny  23. september 2019  77
Video: Tackal sa pri čiare a po spadnutí vstal na tretí pokus, rozhodca Milan sa vyfarbil

23.9.2019 (Webnoviny.sk) - Víkendový zápas českej dorasteneckej futbalovej ligy medzi Berounom a Slaným mal nečakaného hlavného aktéra. Mladých hráčov na trávniku zatienil asistent rozhodcu Milan Šefara, ktorý prišiel na duel v značne podnapitom stave.

Zvolali mimoriadne zasadnutie rozhodcov


Amatérske video zo stretnutia zachytáva, ako sa arbiter tacká popri čiare a pri rýchlejšom pohybe má problémy udržať stabilitu. Pri snahe o beh spadol a zdvihol sa až na tretí pokus. Jeho správaním sa už zaoberá Stredočeský krajský futbalový zväz (SKFS).

"Neviem si predstaviť jeho ďalšie pôsobenie v súťažiach SKFS. Pre jeho správanie a konanie neexistuje žiadne ospravedlnenie či poľahčujúca okolnosť. K celej udalosti sme zvolali mimoriadne zasadanie Komisie rozhodcov SKFS," cituje predsedu spomenutej komisie Pavla Mareša portál iDnes.cz.

"Hrubo sa previnil proti etike rozhodcu. Má pozastavenú delegáciu do vynesenia verdiktu. Takéto správanie je neakceptovateľné a SKFS bude takéto excesy tvrdo trestať," píše sa v oficiálnom stanovisku SKFS.

Vymočil sa na ihrisku


Český futbal zažil podobnú kauzu už v roku 2016 a dokonca v tamojšej najvyššej súťaži. Štvrtý rozhodca Marek Pilný prišiel vtedy opitý na súboj medzi Příbramom a Slaviou Praha.

Alkohol v krvi mal takisto bránkový arbiter Jiří Jech, ktorý sa v priebehu stretnutia aj vymočil priamo na ihrisku. Obaja boli neskôr vyškrtnutí z listiny rozhodcov a prišli o licenciu.Viac k témam: alkohol, rozhodca
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Tackal sa pri čiare a po spadnutí vstal na tretí pokus, rozhodca Milan sa vyfarbil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.