Sobota, 13. december 2025
Mimoriadne správy
- Tisíce Rumunov protestovalo proti korupcii v justícii, nepokoj vyvolala investigatívna reportáž
- Kim Čong-un sa priznal, Severná Kórea pomáhala Rusku pri odmínovaní ukrajinského územia
- Trumpov vyslanec sa stretne so Zelenským a európskymi lídrami, budú diskutovať o mieri na Ukrajine
- Zelenskyj navštívil Kupiansk, nachádzal sa asi kilometer od ruských pozícií
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
Video: FC Kodaň nechcela so „zošívanými“ prehrať, podľa Greguša bol duel veľmi bojovný
PRAHA 9. novembra (WebNoviny.sk) - Vo štvrtkovom stretnutí C-skupiny futbalovej Európskej ligy 2018/2019 uhral dánsky FC Kodaň bezgólovú remízu na ihrisku Slavie Praha a pred zostávajúcimi dvomi duelmi môže stále pomýšľať na prienik do jarného šestnásťfinále. Poradie "céčka" vedie osembodový Zenit Petrohrad, za ním nasledujú Slavia Praha (7), FC Kodaň (5) a Girondins Bordeaux (1).
Slováci odohrali plnú minutáž
V pražskom Edene odohrali plnú minutáž Miroslav Stoch v drese "zošívaných" ako aj Denis Vavro a Ján Greguš z tímu hostí. Všetci traja nechýbajú v nominácii nového trénera slovenskej reprezentácie Pavla Hapala na novembrové zápasy Ligy národov proti Ukrajine a Česku.
"Bol to veľmi bojovný zápas a ani jedno z mužstiev nemalo veľa šancí," uviedol Greguš po stretnutí podľa webu isport.blesk.cz.
Podľa 27-ročného rodáka z Nitry prišli hráči z Kodane do Prahy s cieľom neprehrať a udržať nažive postupové šance. "Podali sme veľmi pekný výkon, čo sa týka defenzívy. Hrali sme tak, aby sme si boli istí, že súpera do ničoho nepustíme. Treba si uvedomiť, že sme natrafili na tím s veľkou kvalitou," doplnil Greguš.
"Dnešnú remízu 0:0 berieme. V skupine naďalej ´žijeme´, a to je pre nás najdôležitejšie," zdupľoval tréner Kodane Staale Solbakken.
Bol to viac boj ako futbal
"Slávisti" si uvedomujú, že už v najbližšom zápase môžu spečatiť postup zo skupiny. "Sme blízko. Keď Kodaň nezíska bod v Petrohrade a my neprehráme v Bordeaux, postúpime. Verím však, že vo Francúzsku vyhráme a budeme oslavovať," poznamenal brankár pražského tímu Ondřej Kolář.
"Remíza je asi zaslúžená, bol to viac boj ako futbal, ale išlo o veľa. Kodaň u nás najmä nechcela prehrať, preto je z toho nemastná-neslaná remíza, ktorá nič nerieši pre nikoho. Väčšou komplikáciou by však bolo, keby sme prehrali. Z dvojzápasu s Kodaňou máme štyri body, čo je dobré," skonštatoval tréner Slavie Jindřich Trpišovský.
Viac k témam: Denis Vavro, Európska liga UEFA, FC Kodaň, Ján Greguš, Miroslav Stoch, SK Slavia Praha
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: FC Kodaň nechcela so „zošívanými“ prehrať, podľa Greguša bol duel veľmi bojovný © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
5 tipov na zlepšenie výkonu servera prostredníctvom monitorovania
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Predseda parlamentu Raši zvolal mimoriadnu schôdzu k adresnej energopomoci