Štvrtok, 1. december 2022
Slnečno  0,8 °C
Mimoriadne správy

Veľká cena Singapuru nebude ani v tomto roku, okno v kalendári by mohli vyplniť preteky F1 v USA

 Webnoviny   5. jún 2021  142
Veľká cena Singapuru nebude ani v tomto roku, okno v kalendári by mohli vyplniť preteky F1 v USA

5.6.2021 (Webnoviny.sk) - Predstavitelia motoristickej formuly 1 druhý rok po sebe pre pandémiu koronavírusu zrušili Veľkú cenu Singapuru.

Tá sa mala uskutočniť 3. októbra, no organizátori v niekoľkomesačnom predstihu informovali, že nebudú schopní zabezpečiť "plný zážitok z pretekov, a zároveň zaručiť zdravie a bezpečnosť fanúšikov, dodávateľov, dobrovoľníkov a personálu".

Ťažké rozhodnutie


"Chápeme, že sa naši fanúšikovia tešili na ďalšiu edíciu Veľkej ceny Singapuru. Zrušiť podujatie druhý rok v rade je neuveriteľne ťažké rozhodnutie, ale zároveň nevyhnutné vzhľadom na obmedzenia týkajúce sa organizovania podujatí v Singapure," povedal zástupca riaditeľa pretekov Colin Syn.

Singapur sa v počte prípadov koronavírusu nachádza až v druhej stovke poradia štátov. Denne tam pribúdajú nakazení iba po desiatkach, pričom dosiaľ v krajine zaznamenali 33 úmrtí na ochorenie COVID-19. Za pomerne priaznivé štatistiky Singapur vďačí predovšetkým prísnym obmedzeniam vstupu do krajiny a sledovaniu kontaktov.

Ďalšie preteky odložili na neurčito


Pandémia koronavírusu už spôsobila viacero zásahov do kalendára tohtoročného seriálu F1. Otváracie preteky sezóny v Austrálii preložili z marca na november a VC Kanady naplánovaná na 13. júna bola úplne zrušená.

Ďalšie preteky v Číne a Turecku zatiaľ odložili na neurčito. Okienko v kalendári vzniknuté zrušením VC Singapuru by teoreticky mohli zaplniť ďalšie preteky v USA, kde sa v tejto sezóne bude súťažiť v texaskom Austine.

Viac k témam: F1 Formula 1, formula 1, Koronavírus, Veľká cena Singapuru
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká cena Singapuru nebude ani v tomto roku, okno v kalendári by mohli vyplniť preteky F1 v USA © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.