Štvrtok, 20. január 2022
Zamračené  -2,4 °C
Mimoriadne správy

Ján Volko má svalové zranenie, chce sa pripraviť na záver olympijského kvalifikačného obdobia

 Webnoviny   4. jún 2021  84
Ján Volko má svalové zranenie, chce sa pripraviť na záver olympijského kvalifikačného obdobia

4.6.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský rekordér v šprintoch Ján Volko nedávno na mítingu P-T-S v Šamoríne počas pretekov na 100 m pocítil jemné potiahnutie na vnútornej strane stehna. Neskôr na 200 m nastúpil, bolesť nepociťoval a preteky zvládol perfektne. V olympijskom kvalifikačnom rebríčku sa posunul na 43. miesto, pričom celkovo postupuje na OH do Tokia 56 šprintérov.

Vo štvrtok však už zverenca Nade Bendovej a Róberta Kresťanka noha bolela a vyšetrenie ukázalo poranenie prvého stupňa svalového charakteru. "Viac informácii budeme mať dnes večer, keď lekári určia terapiu a odhadnú čas na zotavenie. Janko sa chce čo najlepšie pripraviť na druhú polovicu júna a záver olympijského kvalifikačného obdobia, kde bude mat ešte dostatok príležitostí na doplnenie bodov v rámci olympijského kvalifikačného rebríčka. Bude to najmä na majstrovstvách Európy družstiev, majstrovstvách Slovenska, prípadne na ďalších mítingoch," informoval Volkov manažér Alfons Juck.Dvadsaťštyriročný Volko finišoval v Šamoríne šiesty na stovke a štvrtý na dvojnásobnej vzdialenosti. Pôvodne mal štartovať najbližšiu nedeľu na mítingu so zlatým štatútom World Athletics Continental Tour v holandskom Hengele, ale pre zdravotné problémy tam napokon nepôjde. "Po dvojstovke v Šamoríne som bol spokojný a mal som dobrý pocit. Štvrtkové vyšetrenie nám síce zmenilo plány, ale verím, že nakoniec všetko dobre dopadne. Snaha o splnenie olympijského sna pokračuje," uviedol držiteľ medailového kompletu z halových ME na 60 m.

Viac k témam: šprint
Zdroj: Webnoviny.sk - Ján Volko má svalové zranenie, chce sa pripraviť na záver olympijského kvalifikačného obdobia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.