Pondelok, 26. júl 2021
Oblačno  24 °C
Mimoriadne správy

Vedenie NHL dosiahlo predbežnú dohodu o začiatku novej sezóny, v základnej časti odohrajú 56 stretnutí

 Webnoviny  19. december 2020  84
Vedenie NHL dosiahlo predbežnú dohodu o začiatku novej sezóny, v základnej časti odohrajú 56 stretnutí

19.12.2020 (Webnoviny.sk) - Vedenie zámorskej hokejovej NHL dosiahlo predbežnú dohodu so zástupcami hráčskej asociácie NHLPA o začiatku nasledujúcej sezóny profiligy 2020/2021.

Tá sa začne 13. januára a mužstvá v základnej časti odohrajú 56 stretnutí. Ako referuje web nhl.com, dohodu, ktorú potvrdil zástupca komisára NHL Bill Daly, ešte musí odobriť Rada guvernérov NHL a spomenutá hráčska asociácia.

Oneskorenie pre pandémiu


Oneskorený štart ročníka 2020/2021 spôsobila pandémia koronavírusu. Bežne sa sezóna v NHL rozbieha na začiatku októbra.

Viac o téme: Koronavírus


"Zameriavame sa na to, aby sme mohli začať niekedy v polovici januára. Samozrejme, že nebudeme môcť odohrať tradičný 82-zápasový program základnej časti, ale pokúsime sa, aby duelov bolo čo najviac," vyhlásil v stredu komisár NHL Gary Bettman.

Vládne predpisy


NHL a NHLPA sa pri plánovaní budúcej sezóny museli prispôsobiť vládnym predpisom v Spojených štátoch a Kanade. Súčasťou dohody sú taktiež protokoly o bezpečnosti a ochrane zdravia zúčastnených.

"Našou najväčšou výzvou bude zabezpečiť, aby naši hráči a pomocný personál boli zdraví, aby sme neurobili nič, čo by ohrozilo komunity, v ktorých budeme hrať," dodal Bettman.

Zmena formátu play-off


Dovedna 31 tímov bude počas základnej časti rozdelených do štyroch divízií. NHL a NHLPA sa dohodli aj na vytvorení čisto kanadskej divízie, v ktorej bude účinkovať všetkých sedem účastníkov z "krajiny javorového listu" - Calgary, Edmonton, Montreal, Ottawa, Toronto, Vancouver a Winnipeg.

Dohoda údajne počíta aj so zmenou formátu play-off. Predpokladá sa, že do vyraďovacej časti o Stanleyho pohár postúpia najlepšie štyri mužstvá z každej divízie.

Prvé dve kolá play-off by sa mali uskutočniť v rámci divízií. Tímy z rôznych divízií sa tak budú môcť stretnúť až v konferenčnom finále.

Viac k témam: bezpečnosť, hráčska asociácia NHL (NHLPA), Koronavírus, NHL National Hockey League, pandemické opatrenia, Stanleyho pohár
Zdroj: Webnoviny.sk - Vedenie NHL dosiahlo predbežnú dohodu o začiatku novej sezóny, v základnej časti odohrajú 56 stretnutí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.