Sobota, 25. máj 2019
Prevažne slnečno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Vedenie Admiralu Vladivostok potrestali, dôvodom sú dlhy klubu voči hráčom

 Webnoviny  11. október 2018  73
Vedenie Admiralu Vladivostok potrestali, dôvodom sú dlhy klubu voči hráčom

VLADIVOSTOK 11. októbra (WebNoviny.sk) - Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) diskvalifikovalo členov vedenia klubu Admiralu Vladivostok Sergeja Sošnikova a Alexandra Selivanova.

Dôvodom je skutočnosť, že klub riadne nespláca dlhy hráčom, k čomu sa zaviazal. Ide o nové dlhy, aj tie z predchádzajúcej sezóny, celkovo v hodnote 102,8 milióna rubľov (približne 1,33 milióna eur).

"KHL razí politiku nulovej tolerancie k nevyplácaniu hráčov a nedodržiavaniu dohodnutých splátkových kalendárov. Klub má preto pozastavenú možnosť dopĺňania kádra či výmen hokejistov. Platí to až do okamihu plného vyrovnania dlhov," povedal šéf súťaže Dmitrij Černyšenko pre oficiálny web KHL.

Podľa Sergeja Sošnikova ide o nezákonný krok vedenia súťaže a celú záležitosť ďalej skúmajú kluboví právnici. V Admirale Vladivostok pôsobí slovenský reprezentačný útočník Marek Hovorka.

Viac k témam: Admiral Vladivostok, Alexander Selivanov, KHL Kontinentálna hokejová liga, Marek Hovorka, Sergej Sošnikov
Zdroj: Webnoviny.sk - Vedenie Admiralu Vladivostok potrestali, dôvodom sú dlhy klubu voči hráčom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.