Štvrtok, 4. marec 2021
Oblačno  0,5 °C
Mimoriadne správy

Union Berlín chce mať plný štadión, fanúšikom ponúka bezplatné testy na koronavírus

 Webnoviny  11. júl 2020  124
Union Berlín chce mať plný štadión, fanúšikom ponúka bezplatné testy na koronavírus

11.7.2020 (Webnoviny.sk) - V nemeckom futbalovom klube Union Berlín sa odhodlali k netradičnému rozhodnutiu. Ponúkajú bezplatné testy na koronavírus pre viac ako 20-tisíc fanúšikov s cieľom zaplniť od septembra tribúny domáceho štadióna.

Účastník I. bundesligy uviedol, že pred každým zápasom ponúkne zadarmo testovanie pre 22 012 priaznivcov, čo predstavuje plnú kapacitu stánku Unionu, a taktiež pre kompletný personál berlínskeho klubu.

Každý držiteľ vstupenky sa bude musieť pred vstupom na zápas preukázať aj negatívnym testom na ochorenie COVID-19 vykonaným menej ako 24 hodín pred oficiálnym výkopom.

"Chceme čo najlepšie zabezpečiť, aby sa na našom vypredanom štadióne nikto nenakazil. Platí to pre všetkých - členov klubu aj fanúšikov. Realizácia tohto plánu je obrovská organizačná a ekonomická výzva, s ktorou sa s najväčšou pravdepodobnosťou môžeme vyrovnať. Náš klub bude znášať všetky náklady na vykonanie potrebných opatrení," povedal prezident klubu Dirk Zingler.

Viac k témam: Bundesliga, I. bundesliga, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Union Berlín chce mať plný štadión, fanúšikom ponúka bezplatné testy na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.