Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  22,5 °C
Mimoriadne správy

UEFA zrušila vlastný limit na počet fanúšikov v hľadiskách, pripravuje sa na majstrovstvá Európy

 Webnoviny  31. marec 2021  59
UEFA zrušila vlastný limit na počet fanúšikov v hľadiskách, pripravuje sa na majstrovstvá Európy

31.3.2021 (Webnoviny.sk) - Európska futbalová únia (UEFA) v stredu zrušila vlastný limit na obsadenie štadiónov počas duelov súťaží v jej pôsobnosti.

Od októbra 2020 sa mohli futbalové stretnutia pod hlavičkou UEFA konať pred fanúšikmi, ak to predpisy v jednotlivých lokalitách povoľovali, na tribúnach však nesmelo byť viac osôb ako 30 percent z maximálnej kapacity.

Zákaz pre fanúšikov hostí


"Tento limit už nie je potrebný," uviedla v stredu UEFA. Stále však platí jej nariadenie o tom, že na jednotlivých súbojoch nesmú byť v hľadisku priaznivci hostí.

Toto obmedzenie stratí platnosť v druhej polovici mája pred finále Ligy majstrov, ktoré je naplánované na 29. mája do tureckého Istanbulu.

Uvoľnenie opatrení zo strany UEFA sa očakávalo, keďže na odloženom Eure chce mať aj priaznivcov. A to v každom z dejísk.

ME v dvanástich mestách


Jednotlivé hostiteľské mestá teraz majú priestor na to, aby riadiacemu orgánu predostreli svoje predstavy o tom, ako by mohli fungovať aj s fanúšikmi na tribúnach, hoci v obmedzenom množstve.

Odložené ME 2020 sa uskutočnia od 11. júna do 11. júla 2021 v dvanástich mestách z dvanástich krajín.

Súčasťou kontinentálneho šampionáte bude aj slovenská reprezentácia, ktorá dve stretnutia v skupine odohrá v írskom Dubline a jedno v španielskom Bilbau.

Viac k témam: diváci, majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - UEFA zrušila vlastný limit na počet fanúšikov v hľadiskách, pripravuje sa na majstrovstvá Európy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.