Štvrtok, 4. marec 2021
Zamračené  7,5 °C
Mimoriadne správy

UEFA pripravuje „koronakalendár“, Liga majstrov sa má dohrať napriek šíriacej sa pandémii

 Webnoviny  22. marec 2020  105
UEFA pripravuje „koronakalendár“, Liga majstrov sa má dohrať napriek šíriacej sa pandémii

22.3.2020 (Webnoviny.sk) - Koronavírus v dôsledku, ktorého prišlo k zrušeniu či odloženiu množstva zápasov futbalových súťaží, narobil poriadne vrásky aj predstaviteľom riadiacich orgánov. Európska futbalová únia (UEFA) podľa správ v médiách momentálne skúma rôzne modely s cieľom regulárne ukončiť aktuálnu sezónu v európskych pohároch. Finálový duel Ligy majstrov by sa mal napriek šíriacej sa pandémii v každom prípade uskutočniť 27. júna v Istanbule, čiže o mesiac neskôr, ako bolo pôvodne plánované.

O tri dni skôr (24. 6.) by sa malo rozhodnúť o držiteľovi trofeje Európskej ligy v Gdansku. Informoval o tom "Bild am Sonntag", ktorý sa odvolával na tzv. "koronakalendár" z dielne UEFA. LM i Európska liga sú v súčasnosti prerušené až do odvolania v osemfinálovej fáze.

Viac o téme: Koronavírus


Momentálne by sa najskôr mohlo pokračovať od 14. apríla. Následne by sa stretnutia na európskej scéne mohli hrať aj počas víkendov paralelne s ligovými súťažami. Ak by sa však súťaže začali až neskôr, muselo by prísť k zredukovaniu termínového harmonogramu zápasov. Do úvahy prichádza možnosť usporiadania záverečných turnajov Final 4 alebo by sa v ďalších kolách vyraďovacej časti nehralo systémom na odvetu (doma - vonku), ale len na jeden zápas. O výhode domáceho prostredia by rozhodoval žreb.

Viac k témam: Európska liga, Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk - UEFA pripravuje „koronakalendár“, Liga majstrov sa má dohrať napriek šíriacej sa pandémii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.