Utorok, 18. január 2022
Jasno  -2,7 °C
Mimoriadne správy

UEFA nateraz nepotrestá kluby, ktoré chceli založiť Superligu. Môže to však urobiť neskôr

 Webnoviny  23. apríl 2021  97
UEFA nateraz nepotrestá kluby, ktoré chceli založiť Superligu. Môže to však urobiť neskôr

23.4.2021 (Webnoviny.sk) - Európska futbalová únia (UEFA) sa na piatkovom zasadnutí svojho výkonného výboru rozhodla minimálne nateraz netrestať dvanástku klubov, ktoré v predchádzajúcich dňoch avizovali vznik novej Superligy.

Z tejto iniciatívy napokon po pár dňoch vzišlo. Informuje o tom španielsky denník AS na svojom webe. Ako upozorňuje AS, UEFA môže k prijatiu trestov či sankcií pristúpiť neskôr.

PSG sa nezapojil


V praxi to znamená, že španielsky Real Madrid aj anglické tímy FC Chelsea z Londýna a Manchester City sa môžu nerušene pripravovať na semifinálové súboje Ligy majstrov.

Spolu s nimi medzi kvartetom semifinalistov figuruje aj francúzsky klub Paríž Saint-Germain, ktorý nebol medzi tuctom európskych klubov zapojených v spomenutej iniciatíve.

To isté platí aj pre londýnsky FC Arsenal a Manchester United v Európskej lige, tieto anglické kluby čaká semifinále tejto súťaže.

Búrka nevôle


Okrem uvedenej pätice tímov sa k vzniku novej Superligy hlásili aj FC Liverpool Tottenham Hotspur, Juventus Turín, Inter Miláno, AC Miláno, Atlético Madrid a FC Barcelona.

Po veľkej búrke nevôle z viacerých strán tieto mužstva aspoň dočasne pozastavili snahu o vznik novej súťaže nezávislej od UEFA.

Viac k témam: superliga
Zdroj: Webnoviny.sk - UEFA nateraz nepotrestá kluby, ktoré chceli založiť Superligu. Môže to však urobiť neskôr © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.