Štvrtok, 4. jún 2020
Prevažne slnečno  17,7 °C
Mimoriadne správy

UEFA hľadá partnera v boji proti ovplyvňovaniu zápasov

 Webnoviny  18. október 2019  102
UEFA hľadá partnera v boji proti ovplyvňovaniu zápasov

18.10.2019 (Webnoviny.sk) - Európska futbalová únia (UEFA) chce efektívnejšie bojovať s korupciou vo futbale a na to plánuje v decembri vybrať agentúru alebo spoločnosť, ktorá jej s odhaľovaním zmanipulovaných duelov a presadzovaním práva na medzinárodnej úrovni pomôže. Do 28. októbra chce mať UEFA na stole podklady, ktoré jej pomôžu "preskúmať spôsoby, ako zvýšiť schopnosť vyšetrovať a trestne stíhať prípady futbalovej korupcie". Únia priznáva, že "problém ovplyvňovania výsledkov sa za posledné roky zvýšil a možnosti UEFA či iných strešných športových organizácií v tomto smere nie sú dostačujúce". Za posledné obdobie v európskom futbale "svieti" iba vylúčenie albánskeho tímu KF Skenderbeu Korce na desať rokov zo všetkých európskych pohárových súťaží.

Albánci boli od roku 2011 priamo zapletení do úmyselnej manipulácie približne 50 zápasov v domácej lige, minimálne dvoch duelov v predkolách Ligy majstrov a ďalších dvoch v skupinovej fáze Európskej ligy. UEFA v tomto smere uviedla, že vyšetrovanie brzdili miestne orgány.

Prezident UEFA Aleksander Čeferin si myslí, že "spolupráca s vládami jednotlivých krajín sú tou najdôležitejšou vecou pri boji so športovou korupciou".

Viac k témam: korupcia, UEFA Európska futbalová únia
Zdroj: Webnoviny.sk - UEFA hľadá partnera v boji proti ovplyvňovaniu zápasov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.