Pondelok, 3. október 2022
Malá oblačnosť  10 °C
Mimoriadne správy

Tréner Slovana Weiss st. sa do reprezentácie netlačí. Národné mužstvo sa však neodmieta, tvrdí

 Webnoviny  21. december 2021  112
Tréner Slovana Weiss st. sa do reprezentácie netlačí. Národné mužstvo sa však neodmieta, tvrdí

21.12.2021 (Webnoviny.sk) - Vladimír Weiss st. (57) je podľa mnohých kandidátom číslo 1 na post trénera slovenskej futbalovej reprezentácie, ktorý po nevydarenej kvalifikácii MS 2022 možno opustí Štefan Tarkovič.

Weiss priviedol v jesennej časti Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava k prvému miestu v tabuľke a v Európskej konferenčnej lige si solídne počínal v skupinovej fáze. Podľa vlastných slov sa do reprezentácie netlačí, rovnako ako sa netlačil na pozíciu šéfa lavičky v Slovane.

Viesť národné mužstvo je česť aj odmena


"Človek by si mohol predstaviť všeličo. Jedna otázka je, či by sa to dalo. Národné mužstvo sa neodmieta. Je to pre trénera vždy najväčšia česť a odmena za jeho prácu,” vyhlásil Vladimír Weiss st. v nedeľu po zápase 19. kola Fortuna ligy medzi Žilinou a Slovanom (1:1).

"Sľúbil som Slovanu, že mu pomôžem do leta budúceho roku. Ak to klub nebude akceptovať, budem trénerom Slovana až do leta. Potom uvidíme, čo bude ďalej. Čo sa týka reprezentácie, uvidíme, či príde oficiálna ponuka alebo sú to len kuloárne reči. Všetko je možné. Keď si ľudia chcú pomôcť, tak si pomôžu a keď nie, tak si nepomôžu,” skonštatoval Weiss podľa webu sport.aktuality.sk.

Weiss st. bol reprezentačný tréner Slovenska v rokoch 2008 - 2012. Dosiaľ ako jediný v ére modernej samostatnosti priviedol slovenskú futbalovú reprezentáciu na záverečný turnaj majstrovstiev sveta. Na šampionáte v JAR 2010 si jeho tím zahral v osemfinále. Pred angažmánom v Slovane pôsobil Weiss st. takmer päť rokov aj pri reprezentácii Gruzínska.

Slovan nechce zostať v neistote


Viceprezident Slovana Bratislava Ivan Kmotrík ml. nevylúčil možnosť, že Vladimír Weiss st. odíde z klubu už počas nadchádzajúcej zimy, ak bude o neho záujem na Slovenskom futbalovom zväze.

"Musíme vedieť, s čím môžeme rátať v lete. Ak má tréner Weiss odísť, tak odíde teraz v zime. A my potom nájdeme trénera, ktorý bude mať šesť mesiacov na to, aby pripravil mužstvo na pôsobenie v pohárovej Európe. Neviem si predstaviť, aby sme v Slovane zostali v neistote, že nám tréner Weiss povie, že v lete odíde do reprezentácie. Buď sa s ním dohodneme, že bude pokračovať aj na ďalšie obdobie alebo budeme hľadať alternatívu, ktorá posunie naše mužstvo už v zime a bude s ním bojovať o európske súťaže," uviedol Ivan Kmotrík ml. na fejsbúkovom profile Šport v RTVS.

Viac k témam: Európska konferenčná liga, Fortuna liga, Kvalifikácia o postup na MS 2022 vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk - Tréner Slovana Weiss st. sa do reprezentácie netlačí. Národné mužstvo sa však neodmieta, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.