Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Tréner Ancelotti to má v Neapole nahnuté, o jeho osude rozhodnú najbližšie dva zápasy
Webnoviny 4. december 2019 718
4.12.2019 (Webnoviny.sk) - Hráči talianskeho futbalového klubu SSC Neapol si v doterajšom priebehu ročníka 2019/2020 nepočínajú v súlade so stanovenými predsezónnymi cieľmi. Predovšetkým na domácej ligovej scéne "partenopei" nedosahujú výsledky, aké by si nároční funkcionári spod Vezuva na čele s prezidentom Aureliom De Laurentiisom predstavovali. Mužstvu SSC patrí po 14. kole Serie A až siedma priečka.
Ultimátum pre Ancelottiho
Neapol aktuálne stráca osem bodov na najbližšiu pozíciu zaručujúcu miestenku v Lige majstrov. Ak by v nej v budúcej sezóne chýbal, klubová pokladnica by takto mohla prísť o 60 až 70 miliónov eur. A to sa nad Neapolom vznáša ešte čiernejší scenár, že by prvýkrát od sezóny 2009/2010 chýbal v pohárovej Európe.
Tím zo štadióna San Paolo naposledy v najvyššej talianskej súťaži vyhral ešte 19. októbra nad Hellasom Verona. Po nedeľňajšej domácej prehre s Bolognou tak tréner Carlo Ancelotti podľa denníka Gazzetta dello Sport dostal ultimátum.
V najbližších dvoch vystúpeniach, v Serie A v Udinese a v Lige majstrov proti Genku, musí nastať výsledkové aj herné zlepšenie, inak si 60-ročný kormidelník pobalí kufre.
"Partenopei" možno povedie Gattuso
Podľa spomenutého zdroja si už Di Laurentiis údajne vyhliadol Ancelottiho nástupcu. V prípade, že by sa v dohľadnom čase nepodarilo zastaviť neapolský úpadok, mužstvo by mohol prebrať niekdajší taliansky reprezentant Gennaro Gattuso.
Ak by sa sezóna 2019/2020 skončila pre Neapol neúspešne, počas budúcoročného leta z klubu s veľkou pravdepodobnosťou odídu viacerí starší hráči ako Dries Mertens, José Callejón, Lorenzo Insigne, Allan a dokonca aj senegalský stopér Kalidou Koulibaly.
Viac k témam: Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk - Tréner Ancelotti to má v Neapole nahnuté, o jeho osude rozhodnú najbližšie dva zápasy © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Kubánsky disident Luis Manuel Otero Alcántara odišiel po odpykaní si trestu do exilu v USA