Pondelok, 8. marec 2021
Slnečno  -0,9 °C
Mimoriadne správy

Tipsport liga bude zrejme bez maďarských klubov, podľa brankára Halásza majú finančné problémy

 Webnoviny  29. apríl 2020  111
Tipsport liga bude zrejme bez maďarských klubov, podľa brankára Halásza majú finančné problémy

29.4.2020 (Webnoviny.sk) - V nasledujúcej sezóne najvyššej slovenskej hokejovej súťaže sa možno nepredstavia dvaja účastníci z Maďarska. DVTK Jegesmedvék Miškovec a MAC Budapešť hrali v Tipsport lige v predchádzajúcich dvoch sezónach.

Zrejme na rok odídu


"Nemám oficiálne informácie, ale hovorí sa, že v novej sezóne asi v Tipsport lige pokračovať nebudú. Potvrdené nie je nič, ale tiež tam riešia problémy s financovaním. Zatiaľ to teda vyzerá tak, že minimálne na rok odídu," povedal brankár Tomáš Halász pre portál hokej.sk.

Dôvodom na taký krok sú medializované správy, že v súvislosti s koronakrízou stopla maďarská vláda príspevky pre kluby z Tipsport ligy. Dvadsaťdeväťročný košický rodák Halász chytal v ostatnom súťažnom ročníku práve v MAC Budapešť.

Hráči nevedia, čo bude


Pred príchodom do Maďarska v lete 2019 pôsobil na klubovej výhradne na Slovensku a v Česku, na svojom konte má dva slovenské tituly s Košicami z rokov 2010 a 2011. A čo plánuje teraz?

"V Budapešti sa mi skončila zmluva a momentálne asi 95 percent voľných hráčov nevie, čo bude. Kluby čakajú. U mňa je to o to ťažšie, že brankársky post je špecifický a mne táto sezóna nevyšla. Chcel by som však pokračovať a preto som sa začal pripravovať. Musíme si počkať, ako sa vyvinie pandémia a kedy sa to otvorí ešte viac. V prvom rade musia začať generovať peniaze sponzori, pretože bez ich podpory to nepôjde," pokračoval Halász.

Prijal by aj ponuku na návrat do vlasti. "So snúbenicou plánujeme založenie rodiny a už sa mi teda nechce putovať po svete. Návrat domov by ma celkom potešil. Ideálne by bolo hrať doma v Košiciach, ale stojím nohami na zemi a viem, že vďačný musím byť za akýkoľvek interes," prezradil.

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Tipsport liga bude zrejme bez maďarských klubov, podľa brankára Halásza majú finančné problémy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.