Piatok, 26. február 2021
Prevažne slnečno  6,6 °C
Mimoriadne správy

Tipsport liga bude mať 12 účastníkov, je známy aj termín začiatku novej sezóny

 Webnoviny   2. júl 2020  125
Tipsport liga bude mať 12 účastníkov, je známy aj termín začiatku novej sezóny

2.7.2020 (Webnoviny.sk) - Nasledujúca sezóna v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži by sa mala začať v piatok 2. októbra. Tento termín stanovilo vedenie Tipsport ligy a informovali o tom viaceré kluby na sociálnych sieťach. Definitíva by mala padnúť počas najbližšieho rokovanie klubov.

Základná časť s 50 kolami


Na základe zverejnených informácií vedenie súťaže ráta s dvanástimi účastníkmi, teda jedenástimi slovenskými klubmi zo sezóny 2019/2020 a maďarským tímom DVTK Jegésmedvék Budapešť. Už skôr bolo známe, že druhý maďarský celok MAC Budapešť minimálne jednu sezónu na Slovensku vynechá.

Aktuálny návrh ráta s 50 kolami základnej časti, po ktorých bude nasledovať nadstavba. Elitný poltucet v nej bude bojovať o čo najlepšiu pozíciu pred play-off, druhá polovica tímov o zostávajúce dve miestenky vo vyraďovacej časti.

Nová šúťaž Kaufland Cup


Po sezóne 2020/2021 ani jeden klub nevypadne do nižšej súťaže, zo SHL však bude mať práve postúpiť medzi elitu jej víťaz. Otázne je, ako to bude najmä v úvode sezóny s účasťou divákov na tribúnach.

Okrem Tipsport ligy by kluby mali odohrať aj novú súťaž, ktorou bude tzv. Kaufland Cup. Pohárová súťaž je určená pre jedenásť slovenských účastníkov najvyššej ligy a ďalších päť prvoligistov.

Ročník 2019/2020 zasiahla pandémia koronavírusu a súťaž počas nadstavby predčasne ukončili.

Viac k témam: Kaufland Cup, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Tipsport liga bude mať 12 účastníkov, je známy aj termín začiatku novej sezóny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.