Piatok, 29. marec 2024
Zamračené  14 °C

Tímy z Fortuna ligy v Slovnaft Cupe nezaváhali, Trenčín a Zlaté Moravce sa však natrápili

Webnoviny  25. september 2019  335

25.9.2019 (Webnoviny.sk) - Futbalisti AS Trenčín sa natrápili na postup do osemfinále Slovnaft Cupu. V stredajšom zápase štvrtého kola slovenskej pohárovej súťaže zvíťazili nad FC Košice až po jedenástkovom rozstrele.

V riadnom hracom čase sa duel skončil remízou 2:2, ktorú hosťom zabezpečil v 89. minúte dvojgólový bosniansky legionár Hamza Čatakovič. Strely zo značky pokutového kopu už zvládli lepšie Trenčania, ktorí uspeli štyrikrát, zatiaľ čo východniari iba raz.

Žilinčania nemali problémy

Dramatický priebeh malo aj stretnutie druholigového Trebišova so Zlatými Moravcami, v ktorom fortunaligista triumfoval 2:1 vďaka gólu Chorváta Antonia Asanoviča z 86. minúty.

Naopak, bez vážnejších problémov si vybojovali postup hráči MŠK Žilina. Na ihrisku Nového Mesta nad Váhom triumfovali suverénne 4:0.

Do siete treťoligistu presne namierili Filip Balaj, Ján Bernát s Kristiánom Vallom a vlastného brankára nechtiac prekonal Pavol Šupka.

"Ruža" suverénne na východe

MFK Ružomberok zvíťazil na východe Slovenska v Kalši podobne suverénne 6:2 a Sereď si poradila s Vysokou nad Kysucou 4:0. Stále platí fakt, že zo Slovnaft Cupu 2019/2020 vypadli spomedzi fortunaligistov len futbalisti Michaloviec.

Túto bilanciu nezmenili ani hráči Dunajskej Stredy, ktorí večer zvíťazili nad TJ Družstevník Radimov 2:0 na skalickom trávniku. Proti účastníkovi V. ligy Západ nemali jednoduchú úlohu a o postupe ďalej rozhodli až v druhom polčase.

Do listiny strelcov sa zapísali Eric Ramírez a Danylo Beskorovajnyj.

Slovnaft Cup 2019/2020

• 4. kolo - streda (hralo sa na jeden zápas)

FC Košice - AS Trenčín 2:2 (1:0), na strely zo značky pok. kopu 1:4
Góly: 29. Gáll, 69. Karaš - 48. a 89. Čatakovič

Slavoj Trebišov - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:2 (1:1)
Góly: 20. L. Tóth - 26. Orávik, 86. Asanovič

TJ Spartak Vysoká nad Kysucou - ŠKF Sereď 0:4 (0:2)
Góly: 24. a 40. Špehar (z pok. kopu), 71. Cleber, 72. Panagiotis

TJ Mladosť Kalša - MFK Ružomberok 2:6 (1:3)
Góly: 44. a 57. Capík - 17. a 24. O. Novotný, 40. a 84. D. Takáč, 72. a 79. Bobček

AFC Nové Mesto nad Váhom - MŠK Žilina 0:4 (0:3)
Góly: 24. Bernát, 27. Šupka (vlastný), 44. Balaj, 68. Vallo

TJ Družstevník Radimov - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0) - hralo sa v Skalici
Góly: 64. Ramírez, 79. Beskorovajnyj

Viac k témam: Slovnaft cup
Zdroj: Webnoviny.sk - Tímy z Fortuna ligy v Slovnaft Cupe nezaváhali, Trenčín a Zlaté Moravce sa však natrápili © SITA Všetky práva vyhradené.