Pondelok, 26. júl 2021
Zamračené  19,2 °C
Mimoriadne správy

Tarkovič si cení dôveru futbalového zväzu, rád by pokračoval po boku s Mintálom a Slovákom

 Webnoviny   1. december 2020  99
Tarkovič si cení dôveru futbalového zväzu, rád by pokračoval po boku s Mintálom a Slovákom

1.12.2020 (Webnoviny.sk) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič si váži dôveru, ktorú do neho vložil prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik aj členovia výkonného výboru zväzu.

Štyridsaťsedemročného odborníka (nar. 18. februára 1973) v utorok potvrdili na poste kormidelníka národného tímu, ktorý viedol už v novembrových dueloch.

Outsider na šampionáte


"V prvom rade ďakujem zväzu za prejavenú podporu. Viesť reprezentáciu SR je veľká česť a sen každého trénera. Pre mňa osobne je to veľká zodpovednosť do budúcnosti. Uvedomujem si to a som pripravený urobiť maximum, aby som tento post zastával zodpovedne," povedal Tarkovič v rozhovore pre web SFZ.

Priblížil aj svoje ciele na poste reprezentačného kouča. "Môj osobný cieľ je pripraviť náš výber s realizačným tímom tak, aby bol schopný odohrať akýkoľvek medzinárodný zápas a podať v ňom maximálny výkon. To by pomohlo k návratu viery slovenského fanúšika v národný tím. Čo sa týka výkonnostných cieľov, tam na ME máme súperov vyššie v rebríčkoch UEFA a FIFA. Sme v pozícii outsidera, ale môže to byť naša výhoda. Som presvedčený o tom, že keď všetko vyjde, tak máme šancu na postup zo skupiny. Čo sa týka kvalifikácie o postup na MS, tak model je trochu iný. Dôležitý bude žreb, do akej skupiny sa dostaneme. Už dnes je jasné, že vyrovnanosť tímov v druhom a treťom koši je veľká a náš cieľ bude postup do baráže," pokračoval prešovský rodák Tarkovič.

Ten bol v minulosti pri reprezentácii SR asistentom kouča Jána Kozáka staršieho.

Hráči majú dvere otvorené


Definitíva spojená so zložením jeho realizačného tímu ešte nepadla. "Rád by som však pracoval ďalej s rovnakým tímom ako doteraz, otázka je, či všetci moju ponuku príjmu. Verím, že všetci budeme ďalej spolu fungovať. Viem si predstaviť aj spoluprácu s ľuďmi, ktorí majú väčšie skúsenosti ako ja. Vážim si názor každého," myslí si. V novembri boli jeho asistentmi Samuel Slovák a Marek Mintál.

Čo sa týka hráčov, dvere nezatvára pred nikým. "Do reprezentácie patria všetci s potrebnou výkonnosťou, nedelím ich na mladších a starších. Uvidíme, aká bude situácia pred marcovým reprezentačným zrazom," prezradil pre futbalsfz.sk.

A čo reprezentačného kouča čaká v najbližšom období? "Pracujeme na analýze zápasov, ktoré sme odohrali v novembri a aj duelov predtým. Snažíme sa prísť na to, ako sa uberať ďalej. Nemôžeme vynechať ani podrobný skauting hráčov. Musíme dôkladne všetko pripraviť po logistickej stránke na majstrovstvá Európy. Bude to náročné a budú potrebné správne rozhodnutia. Po žrebe kvalifikácie MS sa budeme musieť zaoberať skladbou súperov," dodal Tarkovič.

Viac k témam: slovenská futbalová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Tarkovič si cení dôveru futbalového zväzu, rád by pokračoval po boku s Mintálom a Slovákom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.