Utorok, 25. február 2020
Väčšinou jasno  4,3 °C
Mimoriadne správy

Štolc skončil na poste trénera HK Poprad, vedenie klubu hrozí aj zmenami v hráčskom kádri

 Webnoviny  26. október 2019  86
Štolc skončil na poste trénera HK Poprad, vedenie klubu hrozí aj zmenami v hráčskom kádri

26.10.2019 (Webnoviny.sk) - František Štolc sa predčasne vzdal funkcie hlavného trénera v klube HK Poprad. Jeho zverenci v 15 kolách Tipsport ligy nazbierali iba 17 bodov a v tabuľke im patrí až 11. priečka. Najčerstvejšie v piatok neuspeli v Budapešti, kde prehrali 3:7. František Štolc ml. sa len v lete tohto roku stal trénerom "Kamzíkov", s ktorými absolvoval letnú prípravu a mužstvo viedol aj na začiatku tejto sezóny.

Vlani sa Popradčania prebojovali do semifinále play-off ešte pod vedením Romana Stantiena, ktorému Štolc robil asistenta.

"Po zápase s Budapešťou som navrhol, aby vedenie klubu zvážilo môj odchod z funkcie hlavného trénera. Mužstvo potrebuje nový impulz a je asi správny čas na to, aby sa vymenil tréner,“ uviedol už len bývalý kormidelník Štolc na klubom webe hkpoprad.sk.

Na vzniknutý problém zareagoval riaditeľ popradského klubu Ľudovít Jurinyi. "Už skôr sme neboli spokojní s predvedenou hrou, tabuľkovým postavením a uvažovali sme nad zmenou a novým impulzom. Po zápase v Budapešti sme sa kontaktovali a situáciu začali hneď riešiť. Rozhodnutie trénera sme akceptovali a v súčasnosti hľadáme nového. Realizačný tím opúšťa taktiež Pavel Paukovček. Obom by som sa chcel poďakovať za predvedenú prácu a prajem im veľa šťastia v ďalšej kariére."

Vedenie popradského klubu zároveň dvíha varovný prst. "Ak sa výkony nezlepšia, dôjde aj k zmenám v kádri,“ dodal Jurinyi.

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Štolc skončil na poste trénera HK Poprad, vedenie klubu hrozí aj zmenami v hráčskom kádri © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.