Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Štefan Tarkovič bude trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie aj na Euro 2021

 Webnoviny   1. december 2020  116
Štefan Tarkovič bude trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie aj na Euro 2021

1.12.2020 (Webnoviny.sk) - Štefan Tarkovič povedie slovenskú futbalovú reprezentáciu minimálne do decembra 2021. Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ) ho na poste kormidelníka národného tímu potvrdil na svojom utorkovom zasadnutí. Informuje o tom web SFZ.

Nebol iný kandidát


"Voľba bola jednohlasná. V hre nebol ani iný kandidát. Zmluvu podpísal do konca decembra 2021. V prípade účasti v baráži na MS bude zmluva platná do konca marca 2022 a v prípade postupu na MS do konca šampionátu. Ak tím SR postúpi na MS 2022, tak SFZ môže využiť jednostrannú opciu na ďalší kvalifikačný cyklus," informoval prezident SFZ Ján Kováčik. Prezradil tiež, že mesačný plat nového kouča bude 15-tisíc eur a v prípade postupu na MS dostane odmenu 200-tisíc eur.

Tarkovič sa na lavičku reprezentácie SR dostal v októbri, na tomto poste nahradil českého odborníka Pavla Hapala, ktorého aj s asistentom Otom Brunegrafom odvolalo vedenie SFZ po októbrových dueloch. Podľa zväzu boli výkony a výsledky mužstva v októbrovom asociačnom termíne neuspokojivé.

Ku kormidlu prišiel Tarkovič a ten v novembri urobil s výberom SR posledný krok na ceste k účasti na budúcoročných ME triumfom na pôde Severného Írska 2:1 po predĺžení.

Vypadnutiu z Ligy národov nezabránil


Nezabránil však vypadnutiu Slovákov do C-divízie Ligy národov, keď v novembri slovenské družstvo doma zdolalo Škótov 1:0 a potom podľahlo domácim Čechom 0:2.

Definitíva zatiaľ nepadla o zložení realizačného tímu. "Musíme si počkať na vytvorenie realizačného tímu, všetko je v kompetencii nového kouča," informoval prezident SFZ Kováčik.

Keďže Slováci postúpili na budúcoročné ME, veľmi rýchlo musia zariadiť veci spojené s účasťou na šampionáte. "Minulý týždeň sme absolvovali návštevu Írska, kde sme sa boli pozrieť na tréningové priestory a hotely. Rozhodneme sa neskôr, možno kouč Tarkovič ešte predtým navštívi španielske Baskicko," informoval Kováčik. Referoval tiež, že časť odmeny za postup na Euro 2021 dostane aj tréner Hapal, ktorý bol pri mužstve väčšiu časť kvalifikácie.

Štefan Tarkovič


... bol v rokoch 2013 - 2018 asistentom Jána Kozáka staršieho pri národnom tíme SR a v októbri 2018 viedol Slovákov z postu dočasného hlavného kouča v príprave proti Švédom.

Štyridsaťsedemročný Tarkovič (nar. 18. februára 1973) na klubovej úrovni začínal ako asistent postupne v Žiline, Spojených arabských emirátoch (SC Baniyas) či Prešove.

Neskôr bol hlavným kormidelníkom v Košiciach a opäť v Prešove a Žiline, potom na päť rokov zakotvil v reprezentácii pod Jánom Kozákom. Ostatné dva roky pracoval ako technický riaditeľ SFZ, zväz na túto pozíciu hľadá alternatívu, Tarkovič na nej pôsobiť ďalej nebude.Viac k témam: slovenská futbalová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Štefan Tarkovič bude trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie aj na Euro 2021 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.