Piatok, 24. január 2020
Jasno  -2,3 °C
Mimoriadne správy

Slovenský tím 3x C1 kandiduje na ocenenie World Paddle Awards, kraľuje už jednu dekádu

 Webnoviny  25. november 2018  62
Slovenský tím 3x C1 kandiduje na ocenenie World Paddle Awards, kraľuje už jednu dekádu

BRATISLAVA 25. novembra (WebNoviny.sk) - Slovenská hliadka kanoistov vo vodnom slalome v zložení Alexander Slafkovský, Michal Martikán a Matej Beňuš figuruje medzi kandidátmi na výročné ocenenie World Paddle Awards (WPA), teda najlepších športovcov spomedzi sedemnástich športov s pádlom.

Víťazi získajú Zlaté pádlo, rozhodne o tom komisia takmer päťdesiatich odborníkov.

Slovenský tím 3x C1 kraľuje na svetových šampionátoch už jednu dekádu, keď v rokoch 2009 až 2018 získal osem titulov majstrov sveta bez prerušenia. Slováci medzitým získali aj sedem titulov na ME.

"Sme skutočne veľmi kompaktný tím. Každý z nás vie presne, čo má robiť. Ak aj niečo pokazíme, tak veľmi rýchlo to dokážeme napraviť,“ charakterizoval Alexander Slafkovský dominantnú slovenskú hliadku kanoistov.

Viac k témam: Alexander Slafkovský, Matej Beňuš, Michal Martikán
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenský tím 3x C1 kandiduje na ocenenie World Paddle Awards, kraľuje už jednu dekádu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.