Nedeľa, 26. september 2021
Jasno  14,1 °C
Mimoriadne správy

Slovenský futbalový zväz si uctí Jozefa Vengloša, pomenovali po ňom cenu pre najlepšieho trénera

 Webnoviny  27. január 2021  105
Slovenský futbalový zväz si uctí Jozefa Vengloša, pomenovali po ňom cenu pre najlepšieho trénera

27.1.2021 (Webnoviny.sk) - Cena pre najlepšieho trénera roka na Slovensku bude po novom niesť meno Jozefa Vengloša. Slovenský futbalový zväz (SFZ) zareagoval na úmrtie najlepšieho slovenského trénera 20. storočia schválením tohto návrhu na zasadnutí svojho výkonného výboru. Informuje o tom oficiálny web SFZ.

"Pána Jozefa Vengloša vnímam ako skvelého človeka, ktorý urobil Slovensku vo svete najlepšiu reklamu. Nie náhodou bol vyhlásený za trénera storočia. Osobne mám na stretnutia s ním krásne spomienky. Každá chvíľa s ním a v jeho spoločnosti bola pre mňa obohacujúca, veľa som sa od neho naučil," uviedol prezident SFZ Ján Kováčik a pokračoval: "Na výkonnom výbore bol ako jeden z bodov na schválenie ten, že cenu pre najlepšieho trénera roka nazveme Cenou Jozefa Vengloša, tak ako máme Cenu Jána Popluhára pre najlepšieho hráča či Cenu Petra Dubovského pre najlepšieho hráča do 21 rokov."

Premiérovo bude Cena Jozefa Vengloša odovzdaná už v marci na vyhlásení ankety Futbalista roka 2020. Jozef Vengloš zomrel v utorok vo veku nedožitých 85 rokov.

Viac k témam: Cena Jozefa Vengloša, Futbalista roka, tréner, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenský futbalový zväz si uctí Jozefa Vengloša, pomenovali po ňom cenu pre najlepšieho trénera © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.