Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Slovensko bude mať na OH v Tokiu premiérovo zástupcu aj v golfe, Sabbatinimu pomohlo miesto v rebríčku

 Webnoviny  21. jún 2021  148
Slovensko bude mať na OH v Tokiu premiérovo zástupcu aj v golfe, Sabbatinimu pomohlo miesto v rebríčku

21.6.2021 (Webnoviny.sk) - Premiérovo v histórii bude mať Slovensko na olympijských hrách zastúpenie v golfe. Pod päť kruhov sa totiž prebojoval 45-ročný juhoafrický rodák Rory Sabbatini, ktorý v decembri 2018 získal slovenské občianstvo a od januára 2019 súťaží pod slovenskou vlajkou. Tento krok umožnila skutočnosť, že má manželku zo Slovenska.

Na OH do Tokia sa Sabbatini prebojoval na základe umiestnenia vo svetovom rebríčku k 21. júnu. Figuruje v ňom na 167. pozícii, no v redukovanom poradí mu patrí 44. priečka. Do Japonska ide spolu 60 golfistov. Uzávierka ženského rebríčka prebehne až 28. júna a po ňom pridelia miestenky na OH. Slovensko v hodnotení profigolfistiek nemá zastúpenie.

Golf je na OH staronovým odvetvím. Pod piatimi kruhmi bol súčasťou programu v Paríži 1900 a St. Louis 1904, nasledovala však dlhá pauza a návrat medzi olympijské športy v Riu de Janiero 2016.

V Tokiu sa o medaily bude bojovať na golfovom ihrisku v klube Kasumigaseki, ktorý leží v meste Kawagoe v prefektúre Saitama v širšom okolí Tokia.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko bude mať na OH v Tokiu premiérovo zástupcu aj v golfe, Sabbatinimu pomohlo miesto v rebríčku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.